Ženy v meste
Nová Miss Universe chce, aby krajiny otvorili hranice utečencom

Nová Miss Universe chce, aby krajiny otvorili hranice utečencom

Titul najkrajšej ženy sveta sa do Európy vracia po 28 rokoch. Získala ho francúzska študentka zubnej chirurgie, ktorá je za otvorené hranice.

Redakcia Žien v meste · 30. januára 2017 · 1 min čítania

 

MANILA. Tmavovlasá 24-ročná Francúzka Iris Mittenaereová sa stala novou Miss Universe 2016. Študentka zubnej chirurgie býva v Paríži, ale pochádza z mesta Lille na severe Francúzska. Do Francúzsla privezie titul Miss Universe po viac ako 60 rokoch, keď ho získala Christiane Martel, ktorá sa neskôr presadila herečka. Druhá v súťaži krásy skončila 25-ročná Haiťanka Raquel Pélissierová. Na treťom mieste sa umiestnila 23-ročná Kolumbijčanka Andrea Tovarová. 

 

 

Víťazstvom Francúzky sa titul najkrajšej ženy sveta vracia do Európy po 28 rokoch. Naposledy ho získala v roku 1989 Holanďanka Angela Visserová.  Minulý rok síce vyhrala Pia Wurtzbachová, ktorá sa narodila v nemeckom Stuttgarte, ale do súťaže postúpila ako Miss Filipíny. 

Nová Miss Universe počas slávnostného finále súťaže krásy, ktoré bolo vo filipínskej metropole Manila, povedala, že by si priala, aby viac krajín otvorilo svoje hranice utečencom. Dodala, že toto rozhodnutie je v kompetencii jednotlivých štátov, jej vlasť sa však podľa nej rozhodla dobre, keď utečencov prijala. „Otvorené hranice nám umožňujú viac cestovať a objavovať svet,“ povedala podľa TASR.

Zdieľať

Mohlo by vás zaujímať

Taliban ženám zobral školy, prácu aj hlas. Z Afganistanu prichádza vážne varovanie aj pre Európu

Od návratu Talibanu prišli afganské ženy o množstvo základných práv. Odborníci však upozorňujú, že tlak na postavenie žien silnie aj na starom kontinente. Sľuby o právach žien vystriedali ďalšie zákazy Keď sa Taliban v roku 2021 vrátil k moci, vyhlasoval, že bude rešpektovať práva žien v rámci islamského práva. Postupne však radikálne hnutie prijímalo ďalšie

Redakcia Žien v meste · 26. augusta 2026

Majiteľa baru v Crans-Montane zadržali za domáce násilie

Jacques Moretti, majiteľ baru Le Constellation, kde pri požiari vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana zomrelo 41 prevažne mladých ľudí, je vo väzbe. Podľa miestnych médií majiteľa baru v Crans-Montane obvinili z domáceho násilia voči svojej manželke, ktorá je zároveň spolumajiteľkou podniku. Majiteľa baru v Crans-Montane zadržali O zatknutí muža ako prvá v nedeľu informovala televízna

Miriam Zsilleová · 24. augusta 2026