
Po zrážke vlakov pri Pezinku ošetrili desiatky zranených
Po zrážke vlakov pri Pezinku v nedeľu večer (9.11.2025) skončilo v nemocniciach 79 ľudí. Informuje o tom na sociálnej sieti Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby. V nemocniciach v rámci Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) ošetrili 52 ľudí. Z toho 40 osôb previezli do štyroch nemocníc UNB záchrankami a ďalších 12 ľudí prišlo mimo sanitiek. TASR o
TASR · 10. novembra 2025 · 1 min čítania
Po zrážke vlakov pri Pezinku v nedeľu večer (9.11.2025) skončilo v nemocniciach 79 ľudí. Informuje o tom na sociálnej sieti Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby. V nemocniciach v rámci Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) ošetrili 52 ľudí. Z toho 40 osôb previezli do štyroch nemocníc UNB záchrankami a ďalších 12 ľudí prišlo mimo sanitiek. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská.
Po zrážke vlakov pri Pezinku 3 ľudí operovali
„Rozsah zranení bol rôzny – od ľahkých, ako sú odreniny alebo pomliaždeniny, až po ťažké, ktoré si vyžadovali operačný zákrok. Boli to rôzne polytraumy, zlomeniny končatín, vážne poranenia hrudníka, brucha alebo hlavy,“ spresnila Kliská.
Ako podotkla, traja pacienti sa podrobili operačnému zákroku, aktuálne sú stabilizovaní a mimo ohrozenia života. V nemocniciach UNB zostalo hospitalizovaných 13 pacientov.
„Aj vďaka rýchlemu zásahu našich zdravotníkov je ich stav stabilizovaný, majú sa dobre a sú pod dohľadom zdravotného personálu. Ostatných pacientov, ktorí mali ľahké zranenia, ošetrili na centrálnych prijímacích oddeleniach a vzhľadom na to, že ich stav si nevyžadoval hospitalizáciu, prepustili ich do domácej liečby,“ uviedla hovorkyňa.
Po zrážke vlakov pri Pezinku podali záchranári skvelý výkon
Riaditeľ UNB Alexander Mayer sa poďakoval zdravotníkom. „Išlo o výnimočnú tímovú prácu, keď sa naši zdravotníci dokázali zosynchronizovať a podať mimoriadne profesionálny výkon. Oceňujem obrovské nasadenie všetkých, ktorí celú noc pracovali na záchrane ľudských životov,“ povedal Mayer.
Pri Pezinku došlo v nedeľu večer k zrážke dvoch vlakov. Vlak REX 1814 sa po výjazde zo stanice Pezinok zrazil s vlakom Tatran 620. Príčinou bol pravdepodobne prechod jedného z nich na červenú. Nehoda si nevyžiadala obete na životoch, zranenia však utrpeli desiatky cestujúcich. V nemocniciach skončilo 79 ľudí. Najťažšie zranenia utrpeli tri osoby s poraneniami hrudníka a brucha, 60 pacientov utrpelo ľahké zranenia.
Autor
TASRMohlo by vás zaujímať
Taliban ženám zobral školy, prácu aj hlas. Z Afganistanu prichádza vážne varovanie aj pre Európu
Od návratu Talibanu prišli afganské ženy o množstvo základných práv. Odborníci však upozorňujú, že tlak na postavenie žien silnie aj na starom kontinente. Sľuby o právach žien vystriedali ďalšie zákazy Keď sa Taliban v roku 2021 vrátil k moci, vyhlasoval, že bude rešpektovať práva žien v rámci islamského práva. Postupne však radikálne hnutie prijímalo ďalšie
Redakcia Žien v meste · 26. augusta 2026
Zomrela legendárna speváčka Dolly Parton, vzor ženskej emancipácie
Vo veku 80 rokov zomrela americká speváčka, autorka piesní, herečka a filantropka Dolly Parton. Oznámil to synovec umelkyne Bryan Seaver vo videu na Instagrame. Dolly Parton uviedli v máji 2022 do rokenrolovej siene slávy, ktorá ju označila za „žijúcu legendu a vzor ženskej emancipácie“ s tým, že rozšírila okruh poslucháčov country hudby a obzory nespočetných
Redakcia Žien v meste · 25. augusta 2026
Dr. Michaela Musilová pracovala 6 dní pod vodou. Získala unikátnu certifikáciu akvanautky
Dr. Michaela Musilová získala unikátnu certifikáciu „akvanautky“ od Profesijného združenia inštruktorov potápania vďaka misii SEA STAR.
Redakcia Žien v meste · 25. augusta 2026



