
Riaditeľ CBS odstupuje pre obvinenie zo sexuálneho obťažovania žien
Magazín New Yorker v júli napísal, že tento mediálny magnát Leslie Moonves obťažoval, prenasledoval a zastrašoval šesť žien a nevhodne sa správal aj k svojim kolegyniam. Moonves si od nich vynucoval pohlavný styk a keď ho odmietli, zastrašoval ich použitím fyzického násilia či zničením profesionálnej kariéry.
Redakcia Žien v meste · 11. septembra 2018 · 1 min čítania
NEW YORK. Riaditeľ americkej rozhlasovej a televíznej korporácie CBS Leslie Moonves sa v CBS v dôsledku viacerých obvinení zo sexuálneho obťažovania vzdá svojich funkcií. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie tejto mediálnej spoločnosti. Korporácia okrem toho uviedla, že 68-ročný Moonves a CBS venujú 20 miliónov dolárov jednej alebo viacerým organizáciám, ktoré podporujú hnutie #MeToo bojujúce proti sexuálnemu obťažovaniu a presadzujúce rovnosť žien v zamestnaní.
Moonves sa dostal do pozornosti médií po tom, ako magazín New Yorker v júli napísal, že tento mediálny magnát obťažoval, prenasledoval a zastrašoval šesť žien a nevhodne sa správal aj k svojim kolegyniam. Moonves si od nich vynucoval pohlavný styk a keď ho odmietli, zastrašoval ich použitím fyzického násilia či zničením profesionálnej kariéry. Podľa výpovedí žien sa tieto prípady odohrali v rokoch 1980-2000.
Prečítajte si
Neskôr sa v New Yorkeri objavil ešte jeden článok s obvineniami na Moonvesovu adresu pochádzajúce od šiestich žien. Tieto obvinenia boli ešte závažnejšie: Moonves podľa nich nútil ženy k orálnemu sexu a páchal na nich fyzické násilie. Vedenie CBS už po zverejnení prvého článku začalo svoje vlastné vyšetrovanie. Moonves svoju vinu odmietol, priznal len vzťahy s tromi zo všetkých 12 žien. Uvádza pri tom, že tieto vzťahy sa zakladali na obojstrannom súhlase.
Mohlo by vás zaujímať
Vražda v Starej Ľubovni: Po násilnej smrti 17-ročnej ženy zadržali 20-ročného muža
Michaela odišla podľa jej bratranca v sobotu večer z domu v pyžame. Prečo, rodina nevedela. Snažili sa jej dovolať na mobil, ale bola vypnutá. V pondelok ráno po 7:00 hodine našli jej telo na sídlisku v Starej Ľubovni. Vražda v Starej Ľubovni Podľa informácií TV JOJ ju našli zamestnanci verejnoprospešných služieb, ktorí si prišli pre
Redakcia Žien v meste · 19. augusta 2026
Keď sa bývalý partner nevzdáva kontroly ani po rozchode. Zažívate postseparačné násilie?
Správy, deti, súdy či peniaze môžu byť aj po rozchode nástrojom pokračujúcej kontroly. Ako rozpoznať, že nejde len o bežný konflikt po rozchode? Odišli ste, ale pokoj neprišiel. Mení dohody, používa deti, vyhráža sa súdmi, píše tak, aby vás vystrašil, vtiahol do obhajovania a prinútil reagovať. Navonok to môže vyzerať ako konflikt po rozchode. V
Lucia Klimáčková · 17. augusta 2026
Za únos študentky Sone žiada prokurátorka pre bývalého záchranára 20-ročný trest
Za únos študentky Sone hrozí bývalému záchranárovi Ivovi P. nepodmienečný trest odňatia slobody na 20 rokov. V záverečnej reči na utorkovom (11.8.2026) hlavnom pojednávaní Mestského súdu Bratislava I. to navrhla prokurátorka bratislavskej krajskej prokuratúry, ktorá považuje vinu za dokázanú. Podoprela to dôkazmi ako sú vecné stopy, svedecké výpovede, listinné dôkazy, kamerové záznamy a závery znaleckého
Redakcia Žien v meste · 11. augusta 2026



