Ženy v meste
V nemocnici v Trebišove sa počas pôrodu popálila žena, vznietili sa výpary

V nemocnici v Trebišove sa počas pôrodu popálila žena, vznietili sa výpary

Dieťa malo problémy s dýchaním, komplikácie však boli podľa nemocnice spôsobené predčasným pôrodom, nie samotnou udalosťou.

Redakcia Žien v meste · 18. októbra 2017 · 1 min čítania

 

TREBIŠOV. Počas pôrodu na operačnej sále v trebišovskej nemocnici došlo včera k vznieteniu výparov dezinfekčného roztoku. Rodiaca pacientka utrpela popáleniny v oblasti chrbta. TASR to dnes potvrdil hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. Stav ženy je podľa jeho slov stabilizovaný.

„Pravdepodobne vo štvrtok (19.10.) bude prevezená na doliečenie na košickú kliniku popálenín. Stav dieťaťa hneď po pôrode bol dobrý. Neskôr sa však prejavili problémy s dýchaním a preto bolo preložené na vyššie košické pracovisko. Tieto komplikácie boli spôsobené predčasným pôrodom, nie samotnou neželanou udalosťou,“ uviedol Kráľ. Momentálny stav dieťaťa je podľa neho dobrý a stabilizovaný. 

 

Prečítajte si

Nemocnica spochybňuje film o pôrodoch. Prepustí však lekára, chce rekonštruovať toalety aj sprchy

Nemocnica aktuálne overuje všetky možné príčiny nešťastnej udalosti. „Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by použité medicínske prístroje mali technickú poruchu, alebo že by boli zanedbané štandardné postupy pri vykonanej operácii. Aj keď sú takéto prípady neobvyklé, vieme, že sa občas stávajú. Naším cieľom je zistiť príčinu a podľa toho prípadne prijať nápravné opatrenia,“ konštatoval hovorca.

O incidente informovala televízia JOJ s tým, že žena má popáleniny na 30 percentách tela. Uviedla to jej matka, ktorá bola ako lekárka pri pôrode. Dvadsaťosemročná Marta je prvorodičkou.

Zdieľať

Mohlo by vás zaujímať

Chorí z klimatizácie? Ako podporiť telo, keď dostane studený šok

Klimatizácia nám v horúcich dňoch pomáha prežiť v práci, v aute, aj doma, keď sú teploty neznesiteľné. Problém však nastáva, keď je nastavená príliš nízko, fúka priamo na telo alebo sa o ňu nikto nestará. Vtedy sa môže objaviť kašeľ, nádcha či bolesť hrdla. Dobrou správou je, že týmto ťažkostiam sa dá predísť správnym nastavením

Redakcia Žien v meste · 22. júla 2026

Jedálny lístok v menopauze pre vegetariánky: týždenný plán pre ženy

Prekročili ste vek 40 rokov a cítite, že si telo pýta vyváženejšiu stravu? Pripravili sme pre vás 7-dňový jedálny lístok v menopauze pre vegetariánky, určený aj pre ženy v perimenopauze. Po mäsovej je to tentoraz vegetariánska verzia. Náš jedálny lístok je zameraný na hormonálnu rovnováhu, podporu chudnutia a stabilnú energiu. Porcie sú ľahšie, ale sýte

Redakcia Žien v meste · 2. júla 2026