
Zomrela novinárka a hovorkyňa Kamila Urmaničová. Mala len 53 rokov
Dlhoročná novinárka, vyštudovaná geografka a niekdajšia hovorkyňa Prešovskej univerzity Kamila Urmaničová, rodená Hrabčáková, zomrela náhle v stredu (11.3.2016). Mala len 53 rokov. Zomrela Kamila Urmaničová Podľa webu Prešovak.sk ju v poslednom čase trápili zdravotné ťažkosti, v osudný deň jej vypovedalo srdce. Bola prevezená na ARO, kde jej už však nedokázali pomôcť. Kamila Urmaničová pôsobila najprv v Prešovských
Redakcia Žien v meste · 15. marca 2026 · 1 min čítania
Dlhoročná novinárka, vyštudovaná geografka a niekdajšia hovorkyňa Prešovskej univerzity Kamila Urmaničová, rodená Hrabčáková, zomrela náhle v stredu (11.3.2016). Mala len 53 rokov.
Zomrela Kamila Urmaničová
Podľa webu Prešovak.sk ju v poslednom čase trápili zdravotné ťažkosti, v osudný deň jej vypovedalo srdce. Bola prevezená na ARO, kde jej už však nedokázali pomôcť.
Kamila Urmaničová pôsobila najprv v Prešovských novinách, neskôr po splynutí Prešovských novín s Korzárom pracovala už ako redaktorka. Venovala sa najmä sociálnym témam, ale písala aj o samospráve, politike, ekonomike, kultúre, kriminalite a ďalších oblastiach, ktoré hýbali mestom a regiónom.
„Moje stretnutie s Kamilou v redakcii Korzára a následná spolupráca prerástli do kamarátskeho vzťahu, pretože Kamila ako človek bola veľmi milá, úprimná a vyžarovala neuveriteľnú energiu. Vždy rád spomínam na tie chvíle,“ povedal o nej pre Korzár bývalý fotograf Korzára Stanislav Bačenko.
Kamila Urmaničová ako hovorkyňa Prešovskej univerzity
Z Korzára prešla do Hospodárskych novín, neskôr bola hovorkyňou a riaditeľkou Unipocentra na Prešovskej univerzite. Okrem toho viedla univerzitný časopis Na pulze.
Pôsobila aj na Vysokej škole medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove.
Venovala sa zborovému spevu, mala dcéru Kamilu. Posledná rozlúčka bude zajtra 16.3.2026 v Prešove.

Mohlo by vás zaujímať
Taliban ženám zobral školy, prácu aj hlas. Z Afganistanu prichádza vážne varovanie aj pre Európu
Od návratu Talibanu prišli afganské ženy o množstvo základných práv. Odborníci však upozorňujú, že tlak na postavenie žien silnie aj na starom kontinente. Sľuby o právach žien vystriedali ďalšie zákazy Keď sa Taliban v roku 2021 vrátil k moci, vyhlasoval, že bude rešpektovať práva žien v rámci islamského práva. Postupne však radikálne hnutie prijímalo ďalšie
Redakcia Žien v meste · 26. augusta 2026
Zomrela legendárna speváčka Dolly Parton, vzor ženskej emancipácie
Vo veku 80 rokov zomrela americká speváčka, autorka piesní, herečka a filantropka Dolly Parton. Oznámil to synovec umelkyne Bryan Seaver vo videu na Instagrame. Dolly Parton uviedli v máji 2022 do rokenrolovej siene slávy, ktorá ju označila za „žijúcu legendu a vzor ženskej emancipácie“ s tým, že rozšírila okruh poslucháčov country hudby a obzory nespočetných
Redakcia Žien v meste · 25. augusta 2026
Dr. Michaela Musilová pracovala 6 dní pod vodou. Získala unikátnu certifikáciu akvanautky
Dr. Michaela Musilová získala unikátnu certifikáciu „akvanautky“ od Profesijného združenia inštruktorov potápania vďaka misii SEA STAR.
Redakcia Žien v meste · 25. augusta 2026



