Facebook vznikol na to, aby sem komunikovali, ale oveľa častejšie nám komplikuje medziľudské vzťahy, ubližuje, zožiera nás aj čas, či minimálne aspoň minútu denne vytočí.

Napriek tomu, som vďačná, že facebook vznikol. Vďaka nemu som totiž zistila, že sú ľudia, ktorí menia svet k lepšiemu!  Ktorí  dokážu zareagujú na 24 hodinovú zbierku  a niekomu splniť životný sen. 

Začalo sa to nevinne. Na fotky na facebooku z Ajmanu zareagovalo veľmi prajné žieňa, ktoré nemá to najdôležitejšie. Zdravie! Toto žieňa má 20 veľmi vážnych diagnóz, za sebou viac ako 19 operácií, v kuse 2,5 roka v nemocnici, z ktorej dostalo opušťák na 4 dni.  Napriek tomu pomáha ďalším a je príkladom húževnatosti, energie a prajnosti.

Nikto z nás asi nedokáže zmeniť svet, ale vďaka takýmto ľuďom na facebooku, ktorí bez kamier a reflektorov pomáhajú, robia svet krajším.

Žieňa  sa už vďaka zbierke vrátilo z Ajmanu, o ktorom pár dní predtým z nemocnice napísalo, že sa tam nikdy nedostane. Na jediné miesto, kde sa mohlo okúpať v mori, ktoré by ju nezabilo, pretože má viac ako 30 stupňov. Vďaka facebooku bola tam, kde ešte 28.7. písala, že to nikdy nepocíti. Biely piesok a more, ktoré ju nedostanú do nemocnice. So železným korzetom, dvoma barlami, injekciami  a so zdravotným sprievodom odletela na týždeň snov.  

Vďaka výzve na facebooku! Vďaka všetkým, ktorí písali, že viac nemôžu, lebo deti idú do školy. Vďaka tým, ktorým bude chýbať aj 10 eur . Vďaka tým, ktorí písali, že radšej nepôjdu na jednu večeru. Vďaka facebooku a jeho priateľom žieňa po takmer desiatich rokoch zistilo, že ešte vie plávať.

Žieňa cez facebook ďakovalo z Ajmanu celý týždeň. Paradox, pretože to bola práve ona, ktorej sme boli vďační. Za to, že darček neodmietla a tak mnohým dovolila  mať dobrý pocit a zistiť, že na sociálnej sieti nie sú len hejteri, závistlivci,  nešťastní ľudia, či „pseudo šťastné rodinky.“  Za to, že človek nakoniec zistí, že ak bude potrebovať pomoc on, na svete neostane sám. Dobrý pocit, je k nezaplateniu.

Žieňa v noci pristálo a z letiska išlo rovno do nemocnice. Po dlhých hodinách odpísalo:

„Prepáč nestíham. Mám len jeden voľný prst.  Mám za sebou už 7 vyšetrení. Zistili mi voľnú tekutinu v dutine brušnej. K tomu nádor 4 milimetre na žlčníku. Mám infúzky a ešte ma čaká sono ciev, lebo som dostala nekrózu 2 prstov. Ale verím, že zázraky sa dejú aj v medicíne...

Meno žiaňaťa nenapíšem, lebo keď si dá fotku na facebooku s úsmevom, ľudia jej vypisujú, že možno nie je až taká chorá, keď sa usmieva a len to hrá, aby ju ľudia ľutovali ......

 

Prečítajte si aj Dnes o polnoci budú naše deti plakať