Najznámejšia britská televízna spoločnosť BBC tento týždeň priniesla zaujímavé video. Hlavnou hviezdou je v ňom Dorrie Jacobson z Las Vegas, 83-ročná najstaršia modelka spodnej bielizne. Hovorí o tom, že sa rozhodla predvádzať spodnú bielizeň vo svojom veku, aby povzbudila ostatné ženy a dokázala všetkým, že aj osemdesiatničky môžu byť sexy. Tá dáma naozaj je. Veď sa na ňu pozrite! Je skvelá, keď hovorí o tom, že nielen ona miluje krásnu spodnú bielizeň, ale aj jej priateľ. No len si to vezmite - 83-ročná baba sa prechádza pred kamerou po meste v silonkách a spodnej bielizni a hovorí, že má frajera. A keby len to!

Dorrie okrem iného nezabudne podotknúť, že dnes ženy starnú inak, ako starli naše staré mamy. „Dnešné šesťdesiatničky či osemdesiatničky už nebudú sedieť doma v hojdacom kresle a štrikovať. Namiesto toho prevádzkujú svoj biznis alebo bežia maratóny, randia online a dokonca majú sex,“ zdôrazní Dorrie. A na margo dôchodcov dodá: „To, že ste odišli z práce, neznamená, že treba odísť zo života.“

 

 

Spomenula som si na Dorrie v okamihu, keď médiá začali rozoberať trápny počin RTVS, ktorá z filmu Baba z ľadu vystrihla ľahkú erotickú scénu šesťdesiatnikov. Nahota v nej pritom nie je samoúčelná, je súčasťou dejovej línie a milostná scéna je skutočne len slabý odvar toho, čo beží v iných filmoch. RTVS sa obhajuje, že postupovala podľa zákona, chcela sa vyhnúť pokute a chcela chrániť deti.  (Tie, čo si ten film kedykoľvek stiahnu v plnej kráse na svojich počítačoch, aj tie, čo majú podľa zákona dovolené sexovať už od pätnástich.) No aj tak sa mnohí nezbavili pocitu, že išlo skôr o ochranu zaužívaného názoru, že šesťdesiatnici už predsa nesexujú! A nahé telo šťavnatej šesťdesiatničky bez liposukcie a iných príkras na obrazovke? Ojojoj! Tieto scény sú predsa vyhradené pre hollywoodske dvadsiatky.

Už keď som prvýkrát videla Babu z ľadu, tak som si povedala, že Zuzana Kronerová je fantastická, že sa tej scény nezľakla. Škoda, že sa jej zľakla RTVS. Tak mi napadá, čo by verejnoprávne hlavy urobili, keby chceli odvysielať video dokument o Dorrie? Navliekli by ju do županu?