Tento recept na fit palacinky bez pridaného cukru je naozaj výborný nápad. Obľúbené palacinky nie sú veľmi sladké a tak uspokoja aj chute tých náročnejších.

Fit palacinky bez pridaného cukru

Objavte radosť zo zdravého jedla s jednoduchým receptom na fit palacinky bez pridaného cukru. Tento recept je naozaj ideálny pre tých, ktorí hľadajú zdravú alternatívu ku klasickým palacinkám,

Využíva kombináciu dostupných ingrediencií, ako sú hladká múka, mlieko, minerálka a vajcia, doplnenú o jemnú sladkosť čakankového sirupu. Pripravte si cesto podľa jednoduchých krokov a nechajte ho chvíľu odpočívať, aby ste dosiahli dokonalú konzistenciu.

Potom si vychutnajte pečenie a prípravu týchto lahodných palaciniek, ktoré sú ochutené odtučneným tvarohom a proteínovými nátierkami Max Sport s rôznymi príchuťami. Nátierky sú bez lepku a bez pridaného cukru. Tento recept vám pomôže pripraviť perfektné palacinky na akúkoľvek príležitosť, je skutočným potešením pre každého milovníka zdravého jedla.

Užite si každé sústo bez výčitiek!

Ingrediencie

 • hrnček 250 ml,
 • 1 hrnček hladkej múky (prípadne špaldovú), 1,5 hrnček odtučneného mlieka, 0,5 hrnčeka minerálky, 2 vajcia, 5 polievkových lyžíc roztopeného masla, trošku soli, 1 lyžička čakankového sirupu,
 • na pečenie - maslo,
 • na plnenie - odtučnený tvaroh a proteínové nátierky Proteín X-cream Max Sport bez lepku a pridaného cukru. Max Sport ponúka príchute Lieskový orech a kakao, Pistácia, Karamel a Mliečna príchuť,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Pripravíme si cesto. Do mlieka, minerálky a vajec zapracujeme múku. Do cesta pridáme rozpustené maslo, čakankový sirup a trošku soli.


   
 2. Hotové vymiešané cesto necháme aspoň 15 minút postáť.


   
 3. Sporák rozpálime na strednom stupni, panvicu potrieme maslom. Palacinky pečieme cca 3 minúty a potom ešte asi 2 minúty po otočení.


   
 4. Odtučnený tvaroh zmiešame s proteínovými nátierkami. Teplé palacinky plníme proteínovými nátierkami a ozdobíme ovocím. Nátierky s vysokým obsahom proteínu sú bez lepku a bez pridaného cukru.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš recept na palacinky zo špaldovej múky, alebo recept na banánové palacinky.