To možno Adam ofrflal Eve chlpy ako pomstu za ukradnuté rebro a tak celé pokolenia žien musia trpieť. A muži ani netušia, čo žena zažije, kým sa oni môžu pokochať jej hladkými nohami. Smola. Veď rovnako mohlo byť historicky dané, že chlpy na nohách sú prirodzené ako zuby a nechty. Ale nie! Boj žena vs. chlpaté nohy je nultá svetová!

Keď som sa rozhodla, že je načim prvýkrát v živote oholiť si nohy, mala som tam asi tri chlpy. Ale veď som veľká, idem na kupko a chcem byť kočka. Poškrabaná koža mi na slnku sčervenala tak, že som stála vo vode, kým neodišiel z kúpaliska posledný chlapec. Vojnová žiletka  bola vykopaná!

Po krátkom období žiletiek prišla na rad depilačná kreatíva. Vosk a pásiky. Nevýhodou je, že najprv musíte zarásť ako opica. Ich výhodou ale je, že nerevete pri vytrhávaní chlpov permanentne, ako pri depilačnom strojčeku, ale v pravidelných intervaloch. Najprv zarevete, lebo ste si ich priložili na nohu veľmi horúce. A potom, keď ich strhnete. Ak toto niekoľkokrát za sebou zopakujete, výsledkom sú hladké nohy. S červenými opuchmi v tvare vykachličkovanej dlážky.

Ale aj keď to vybledne, radosť netrvá večne. Len si trochu dlhšie zdriemnete a tie malé svine sa objavia znova.

Časom som objavila depilačný krém. Vraj bezbolestné. Má sa naniesť na nohy, nechať pôsobiť a potom takou tou paličkou ako od nanuku zotrieť. Keď som si to kupovala, kamarátka hovorila, že to smrdí, ako keď opaľujú sviňu. My sme sviňu nemali. Ale dnes už tuším asi ako to je.

 

 

Spolu s industrializáciou spoločnosti prišli nové trendy aj do kúpeľne. Rozhodla som sa pre elektrický depilačný strojček. Napísala som Ježiškovi. To som si mohla vypýtať aj španielsku čižmu. Strojček rúžovučký, až ho máte chuť zjesť, ale tá bolesť! Špirálka sa točí a zachytáva chĺpky a... masaker.  (Mužom  by som pre lepšiu predstavivosť pripomenula niečo o chlpoch a rázporku.)

Áno, po tomto brutálnom zákroku si užijete pokojné hladké leto o pár dní dlhšie. A potom začnú tie malé mrchy rásť znova, ale už pod kožu. A tak ich môžete po jednom trhať pinzetou. Odporúčam evakuovať celý dom. Kúpeľňa zažije slovník inštalatéra aj bez inštalatéra.

Ešte by som spomenula ako jeden z prvých pokusov aj ženský holiaci strojček. Ale zavrieť sa do kúpeľne a vrčať pri tom presne ako otec pred dvadsiatimi rokmi, to nie je bohviečo.

Takže po všetkých pokusoch zakotvíte s najväčšou pravdepodobnosťou zase len pri žiletkách.

Aj to sa dá. Veď v živote každého človeka sa môže vyskytnúť obdobie bez vzťahu.  V kombinácii so zimným obdobím začne pod nohavicami rašiť kadečo. Horšie je, keď do toho predsa len nejaké rande príde. Spomeňme si na Robin z How I met your mother, ako sa pokúšala holiť na záchode reštaurácie za pomoci masla (viď obrázok). 

Netvrdím, že som niečo podobné nezažila. Nehrozil mi síce nezáväzný sex, ale pracovný spoločenský večer. Vystrojená v bielych krátkych šatách si tak vykračujem a zrazu zistím, že na jednom mieste na lýtku by to chcelo ešte jeden ťah. Bežím do drogérie. Kúpim žiletky. Vojdem do záchodu nákupného centra. Potiahnem. A trafím aj malý štipanec z grilovačky. Odrezala som si pol nohy. Jatky. A tak stojím na záchode v Auparku, v bielych šatách, v nohe diera a valí sa krv. O pol hodiny mám byť na večierku a rečniť. Rana nie a nie zaschnúť. Tak v tom Auparku na tom záchode v tých bielych šatách  sa postavím na jednu nohu a druhú zranenú strčím pod sušič rúk. Výjav ako z ústavu. Áno, holenie nôh je peklo!

Ja mám napríklad kvôli nohám aj preventívnu traumu z nehody. Čo ak po nej skončím na nemocničnom lôžku u nejakého mladého fešného lekára,  ten sa nado mňa zohne svojim six-packom, prestrihne mi zakrvavenú nohavicu, aby ma zachránil a tam ...nedostatočne oholené nohy!

Pravidelné utrpenie je pre ženu typické. Život s menštruáciou, bojom proti nechcenému otehotneniu a proti chlpatým nohám ju ťahá do drogérie míňať majlant a spôsobuje jej bezsenné noci. Napriek tomu je život ženy krásny. Ale ruku na srdce, koľké z nás by sa radšej v budúcom živote narodili ako opica alebo deka larisa?

 

Prečítajte si aj Svadba môjho najlepšieho priateľa