Láska je jedinečná reč. Reč, ktorej rozumejú všetci.  Jednoduchá. Nezištná. Čistá. Stačí sa pozrieť do očí toho druhého, stačí nežné pohladenie, objatie... Aj taká úplne „obyčajná“ láska ku svojmu blížnemu robí z nás iných ľudí.

Každá z nás žien však túži po veľkej láske. Najväčšej. Láske ako z knižky. A žili pokým nepomreli... Láska až po hrob ako sa hovorí. Hoci, niektoré radšej single. Tak im to vyhovuje. Nezazlievajme. Každá z nás uprednostňuje niečo iné. Jedna zábavu, iná zase rodinný život, šport, prírodu, domáce práce, alebo aj úplný pokoj a ticho. Osamote.

Partnerská láska je azda tá najnáročnejšia. Je to kopec odriekania, prižmúrených očí, ústupkov. Na lásku nie je však nikdy neskoro. Keď máme dvadsať, príde nám to také smiešne, že starký požiada svoju priateľku o ruku. Ale je to tak! Láska kvitne v každom veku. V tom vyššom veku je hádam taká najčistejšia. Bez slov. Keď stačí  iba prítomnosť toho druhého, keď počujete jeho tichý dych, hoci viete, že ste už bližšie ako ďalej. Ako láska dvoch labutí. Keď jedna umrie, druhá už od žiaľu nedokáže žiť.

 

 

Láska vie aj nesmierne bolieť. Ani tá najväčšia nemusí vydržať. On a ona dospejú do štádia, že si nemajú čo povedať. Sú ako dvaja cudzí ľudia na jednej lodi. Záľuby sa rôznia, hľadanie chýb, nevrlosť sú na každodennom poriadku. Láska sa pomaly vytráca ako taký zlodej. Alebo, aj taká, v poslednej dobe veľmi častá a vykričaná nevera, ktorá úplne zaklincuje aj tú poslednú nádej. Je postrachom každého vzťahu.

Ťažké je sa s ňou zmieriť, ešte ťažšie ju prijať. Najdôležitejšie je však urobiť maximum pre záchranu, aj keď je ťažké. Aby sme našli ten svoj pokoj. Odpustiť, aj keď je to balvan. Posunúť sa ďalej, ale vedieť povedať „a dosť!“, keď sa už nedá, aby sme si zachovali svoju hrdosť. Nezabúdajme, že aj tá najväčšia prehra nás posilní. To zistíme až neskôr. Zázraky na  počkanie sa nikdy nedejú. Prichádzajú, keď ich najmenej  čakáme. Len treba veriť.

Milujme a budeme milovaní. Rozdávajme lásku a budeme ju dostávať viacnásobne. A je to úplne jedno či je to láska k mužovi, žene, sestre, bratovi, kamarátke. Srdce máme totiž nesmierne veľké pre taký úžasný dar. Láska je to najviac!