Príbeh, ktorý píše sám život. Neverníka ocka – verejne uznávaného muža a jeho dcéry, ktorá nedávno zmaturovala.

Všetko sa to začalo „obyčajnou“ neverou. Keď ujo podviedol tetu, ako mi to oznámila moja dospievajúca dcéra. Zdôverila sa jej kamarátka – neverníkova dcéra. On - môj kamarát z detstva. Vyrastali sme spolu. Taká srdcová záležitosť. Nemohla som tomu uveriť. Nikdy by som si ani len nepomyslela. Veľmi ma sklamal, pretože ublížil nielen svojej manželke, ale predovšetkým ranil svoje deti. Tie, ktoré ho tak zbožňujú a milujú. Vo vnútri ma to veľmi hnevalo.

Po prevalení to bolo vážne. Vyzeralo to tak, že rozvod je na spadnutie. Riešili oddelené bývanie. Doma krik, hádky, plač. Napätie sa dalo krájať. Mladšia dcéra tomu ešte veľmi nerozumela. Staršia - dospelá dcéra bola nesmierne sklamaná zo svojho milovaného ocka. Odmietala ho. Nechcela s ním komunikovať. Prišli neskoré príchody, nejaký ten alkohol. Nedvíhala mu mobil. Robila naprieky. „Rezala“ do živého. On nechápal. Pýtal sa, prečo to robí. Neuvedomoval si ako táto aféra zasiahne všetkých. Predovšetkým jeho prvorodenú. 

 

 

Zranená dcéra bola na skúškach na vysokú školu. Ocko sa v nej videl. On podnikateľ, uznávaný a úspešný. Veľmi si potrpí, aby mali deti výborné vzdelanie. Bolo to však veľmi zlé obdobie. Vzdorovala. Nechcela ich ani absolvovať. On nešťastný. Mamka lekárka. Aj ona by mohla... Ale nechcela. Vedela, že mu tým ublíži najviac.

Neprijali ju. Bola tesne pod čiarou. Aj keď sa poctivo pripravovala takmer dva roky. Nevera jej otca ju veľmi zasiahla. Tie najdôležitejšie dni na všetko kašľala. Možno sa posunie čiara a ona sa napokon na školu dostane, ak nie, možno o rok. Aj keď ten jeden rok stratí, stratila už toho veľa. Stratila ilúzie o dokonalom nádhernom vzťahu.

Rozchod sa zatiaľ nekoná. „Bojujú“ obaja rodičia.  Je to náročné. Snažia sa. Ocko najviac. Má aj prečo. Bol to drahý špás. Takmer prišiel o to najcennejšie. Zmiernil tempo v práci, obmedzil svoje koníčky. Veľa času trávi s rodinou.

Deti majú strach predovšetkým z rozchodov. Desí ich slovo rozvod. Čo bude, keď pôjdu ich rodičia od seba? Mamka a ocko. Tí, ktorí sa prví pozerajú na ten nádherný uzlíček. Tí, ktorí sa tešia prvému zúbku, vidia prvý krôčik. Už nebudú spoločne zdieľať každodenné radosti a starosti spoločne. Už nebudú rodina.

Veľa vecí vyrieši opäť čas. Čo je však strata času oproti strate lásky, úcty a dôvery? Zlepený džbán ostane navždy zlepeným džbánom. Je ešte krehší. Kedykoľvek sa môže opäť rozbiť ešte na menšie kúsky a už nikdy sa nebude dať zlepiť.