Má 90 rokov a žije v zariadení pre seniorov v Trenčíne. Tam napísala a dnes pokrstila svoju literárnu prvotinu. Libuša Prekopová vydala knihu poézie Spomienky v srdci hlboko ukryté.

 

Knihu poézie Spomienky v srdci hlboko ukryté.  Foto TASR - Radovan Stoklasa

 

Básne začala písať už na strednej škole, priviedol ju k tomu vtedajší profesor na ekonomickej škole v Trenčíne, jazykovedec Jozef Mistrík. „Prvú báseň som venovala jemu, schoval si ju a chcel, aby ju recitovali na jeho pohrebe. Zomrel ako 80-ročný a moja báseň na jeho pohrebe naozaj odznela,“ povedala podľa TASR Prekopová.

 

Poetka Libuša Prekopová (druhá sprava), riaditeľ Sociálnych služieb mesta Trenčín Ladislav Pavlík (vpravo), donorka vydania básnickej zbierky Danica Birošová (tretia sprava) a šéfka trenčianskeho Spolku slovenských spisovateľov Jana Poláková (vľavo) krstia knihu papierovými srdiečkami.  Foto TASR - Radovan Stoklasa

 

Prvú báseň zo svojej zbierky napísala keď mala 20 rokov, poslednú ako 83-ročná. Svoje básne som vždy dala prečítať svojej mamičke, neskôr aj mojim priateľkám, ktoré si ich kopírovali. Som rada, že sa moje básne ľuďom páčia, povedala na krste knihy.

 

Autorka Libuša Prekopová.    Foto TASR - Radovan Stoklasa

.

 

Prečítajte si aj  Marika Beňadik Majorová: Deti treba viesť k dizajnu, k umeniu, ku kráse, aby robili svet krajším