Na inauguráciu prvej prezidentky Zuzany Čaputovej prišli jej dcéry Ema (15) a Lea (18) a tiež jej partner Peter Konečný. Sedeli spolu v treťom rade.

Prišiel aj jej brat Daniel Strapák. „Miešajú sa silné emócie, ktoré určite prežíva celá rodina. Sú to ale krásne chvíle,“ komentoval deň inaugurácie pre RTVS. Tiež dodal, že Čaputová je "prezidentkou z ľudu, čo pre ňu však môže byť výhodou". 

Medzi hosťami sa objavil emeritný arcibiskup Róbert Bezák. Predseda SMER-SD Robert Fico na inauguráciu neprišiel, je na dlhodobo plánovanej súkromnej udalosti mimo Bratislavy.

 

 

Čaputová a Konečný po zvolení 

Peter Konečný podporoval Čaputovú počas celej prezidentskej kampane, po jej zvolení dostal od poslanca Martina Poliačika tričko s nápisom „ prvý frajer“. 

Po spoločnej dovolenke vo Francúzsku sa prestali objavovať spolu na verejnosti, prezidentka už sama odvolila počas volieb do Európskeho parlamentu. V máji Čaputová na sociálnej sieti priznala, že jej vzťah s Konečným je v kríze.

 

Čaputová a Konečný majú krízu

"Možno ste si všimli, a ak by aj nie, radšej vám to povieme úprimne. V poslednom období nás nie je spolu s partnerom Petrom vídavať. Nechceme, aby sa o tom špekulovalo, ani vás nechceme zavádzať spoločným vystupovaním na verejnosti. Radšej budeme s Petrom úprimní a povieme vám, že naozaj prechádzame ťažkým obdobím vyrovnávania sa so situáciou, v ktorej sme sa ocitli," napísala.