Na Srí Lanke bol s manželkou a štyrmi deťmi - troma dcérami a synom. Rodina si užívala veľkonočné prázdniny. Dcéra Alma ešte pred niekoľkými dňami uverejnila na instagrame fotku svojich troch súrodencov pred bazénom v Srí Lanke. Celá rodina bývala v päťhviezdičkovom hoteli, na ktorý zaútočili samovražední atentátnici. Najbohatší muž Dánska a majiteľ módneho giganta Bestseller Anders Holch Povlsen prišiel pri útokoch o tri zo štyroch detí. Mali byť v čase teroristického útoku na raňajkách.

“Bohužiaľ, túto tragickou informáciu môžeme potvrdiť,” povedal pre denník Bladet hovorca spoločnosti Bestseller-Gruppe. Žiadne ďalšie informácie neuviedol a poprosil o rešpektovanie súkromia rodiny.

 Srí Lanka v nedeľu zažila sériu výbuchov, ktoré si vyžiadali najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených.
 

Obete útoku v kostole sv. Sebastiána po explózii v meste Negombo na Srí Lanke. Foto - TASR/AP

 

Srí Lanka a útoky: 290 obetí

Výbuchy sa odohrali v troch luxusných hoteloch (v mestách Kolombo a blízkom okolí) a troch katolíckych kostoloch v metropole a v mestách Negombo a Batticaloa. Bomby explodovali aj na dvoch ďalších miestach v Kolombe.

Medzi zabitými je podľa srílanskej vlády 32 cudzincov, mali by byť medzi nimi niekoľkí Američania. O smrti svojich občanov v útokoch informovali aj Británia, India, Čína, Japonsko a Portugalsko. Dánsko potvrdilo tri obete.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3 x små ferie basser 🐻

Príspevok, ktorý zdieľa ALMA STORM HOLCH POVLSEN (@almashpovlsen),

 

Srí Lanka a útoky:  Anders Holch Povlsen prišil o deti 

Podnikateľ Anders Holch Povlsen (46) bol minulý rok vyhlásený časopisom Forbes za najbohatšieho dánskeho miliardára, hodnotu jeho majetku odhadol časopis na 58 miliárd dánskych korún.

Anders Holch Povlsen začal podnikať ako 28-ročný, keď zdedil spoločnosť svojho otca. Dnes vlastní jedny z najpredávanejších značiek ako Vero Moda, Jack@Jones, ale aj online značku Zalando. Kúpil tiež obrovské pozemky v Škótsku, aby ich zachoval pre budúce generácie. 

 

Príbuzní stoja pri rakve s pozostatkami 12-ročného dievčaťa Snehy Savindiovej, ktorá zahynula počas nedeľných samovražedných útokov v meste Negombo na Srí Lanke. Foto - TASR/AP 

 

Srí Lanka a útoky:  Vyhlásili výnimočný stav

Od polnoci miestneho času začne na Srí Lanke platiť výnimočný stav. Ide o reakciu vlády na útoky, ktoré sa v metropole Kolombo a okolí odohrali v nedeľu a vyžiadali si najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených. Išlo o najhorší teroristický útok v dejinách Srí Lanky.

Táto ostrovná krajina už desaťročia zápasí s vlnami násilia a v rokoch 1983-2009 tam zúrila občianska vojna. Podľa OSN vo vojne a počas následných nepokojov zomrelo 80-tisíc až 100-tisíc ľudí.

Na Srí Lanke žije 22 miliónov obyvateľov, z čoho najviac, 70 percent, predstavujú budhisti. Vyše 12 percent tvoria hinduisti, 10 percent moslimovia a viac než sedem percent kresťania.

Zdrojom napätia bol doteraz konflikt medzi väčšinovou populáciou Sinhálcov, ktorí majú budhistické vierovyznanie, a hinduistickou menšinou Tamilov.