Nenávisť voči ľuďom inej rasy, náboženstvu, farbe pokožky je mi cudzia. Som Občiankou Sveta, manžel je Ind a žijem v multikultúrnom meste. Cez iných sa učím o sebe i svete a fascinuje ma spoznávať, ako žijú ľudia inde. Ako rozmýšľajú, čo jedia a aké sú ich hodnoty.

Mám kamarátov po celom svete a veľa z nich sú moslimovia, hinduisti, budhisti, parsi či židia. Každý má inú farbu pokožky, uznáva iného boha a naučil sa iným spoločenským pravidlám v detstve. A ja toto milujem!!! Páči sa mi, že sme spojení, milujem spoznávať, čo máme spoločné a čo odlišné. Zbožňujem spoznávať svet ich očami. Vidieť, ako milujú blízkych, žijú, vychovávajú svoje deti a ako prispievajú svojej komunite pre dobro všetkých.

My sme všetci Jeden a ak ublížime jednému z nich, tak ublížime aj sebe samým. Keď zomrieme, boh (je jedno z akého náboženstva) nás nerozdelí na bielych, hnedých či čiernych a nebude preferovať len jednu "farbu" alebo odsudzovať iných, že praktizovali islam a nie nejaké iné, nim vyvolené náboženstvo. Zato bude chcieť vedieť, ako sme žili. Čím sme inšpirovali iných a koľko lásky sme po sebe zanechali. Láska voči sebe a iným je tá najdôležitejšia miera našej ľudskosti.

Prajem každému, aby ste zažívali to, čo ja zažívam pri stretnutí človeka z inej kultúry. Ten pocit úžasu, zvedavosti a lásky voči blížnemu sa nedá opísať.

S láskou,

Barbara

Prečítajte si