DOBROVNÍK. Úrady v chorvátskom Dubrovníku odporučili vyhnúť sa kúpaniu na pláži v zátoke Pile po tom, ako zistili znečistenie morskej vody fekáliami, informoval v utorok chorvátsky spravodajský server Dnevnik.hr.

 

Dubrovník je znečistený, nevedia prečo

Miestny úrad verejného zdravotníctva uviedol, že na základe podnetov od obyvateľov jeho zamestnanci odobrali vzorky morskej vody v danej oblasti. Laboratórne testy následne preukázali, že ide o znečistenie fekáliami. Zdroj znečistenia nebol bezprostredne známy.

Úrad verejného zdravotníctva Dubrovnícko-neretvianskej župy preto odporučil, aby sa do odstránenia znečistenia more v danej oblasti "nevyužívalo na kúpanie a rekreáciu", píše server.

 

 

Dubrovník je top medzi turistami

Dubrovník patrí k najpopulárnejším turstickým miestam nielen v Chorvátsku, ale i Stredozemnom mori. Väčšina pláží je verejných a doteraz sa pýšili výbornou kvalitou vody. V roku 2016 prišlo do Dubrovníka 529 výletných lodí, ktoré priviezli takmer 800-tisíc turistov. Ďalší prišli na autách a autobusoch. Ich počet bol tak vysoký, že mesto prijalo opatrenia na ich obmedzenie.