Letnú dovolenku najradšej spájame s pobytom pri mori, horúčavy však pomaly menia aj tradičné letné plány. V lete je stále príjemnejšia dovolenka v horách, keď si užívate 28 stupňov cez deň a v noci sa nebudíte na to, že je vám horúco.

Do lyžiarskych stredísk už cestujeme nielen za snehom, ale aj za slnkom.  “Kaprun je pre Slovákov známy ako zimné lyžiarske stredisko, ale aj my sledujeme, že stále viac ľudí prichádza v lete. Dôvodov je veľa: príjemné teploty, veľa atrakcií od ľadovca, cez turistiku, až po kúpanie v jazere, a menej ľudí,” potvrdzuje trend slovenská riaditeľka štvorhviezdičkového wellness hotela Zur Burg v Kaprune Tatiana Ilievová. Pozrite si, čo všetko môžete v Kaprune a jeho okolí zažiť, ak tam strávite leto.

 

Bobová dráha na Maiskogel v Kaprune.  Foto - zellamsee-kaprun.com

 

Najväčšia osvetlená bobová dráha na svete

V Kaprune a jeho okolí sú hneď dve vyhľadávané bobové dráhy. Alpská bobová dráha na Maiskogel v Kaprune funguje celý rok a nachádza sa hneď vedľa rodinného parku. Jazda trvá 12 minút a idete maximálnou rýchlosťou 40 kilometrov za hodinu. Po skvelej jazde si môžete pozrieť detskú ZOO. Komu jazda nebude stačiť, asi pol hodinu jazdy autom vás čaká najväčšia osvetlená bobová dráha na svete - v obci Bramberg am Wildkogel. Tá je dlhá 14 kilometrov a dostanete sa ňou až do výšky 2100 metrov nad morom.

 

Túry na Kitzsteinhorn. Foto - zellamsee-kaprun.com

 

Vyhliadka z ľadovca Kitzsteinhorn

Symbol regiónu Zell am See-Kaprun - Kitzsteinhorn nie je magnetom len pre lyžiarov. V lete ponúka jedinečný výhľad z panoramatickej plošiny Top of Salzburg v nadmorskej výške 3 029 metrov, kam sa môžete vyviezť lanovkou. Uvidíte najvyššie hory Rakúska i prírodu susedného národného parku Vysoké Taury. Turistika či horská cykloturistika vás zaručene dostane.  

 

 

Kúpanie v jazere Zeller, najčistejšom jazere Európy

S nádherným výhľadom na okolité pohorie si môžete v jazere zaplávať a potápať sa, užiť si vodné lyžovanie či surfovanie, alebo sa zapojiť do Stand Up Paddel a prejsť Zeller See na surfovej doske s pádlom v ruke. Sú tu tiež tri kúpaliská s mestskými plážami, ale aj krytý bazén Zellerského centra voľného času, ak by vám neprialo počasie.

 

Zeller See.  Foto - salzburgerland.com 

 

Najväčšie vodopády v Rakúsku

Asi 50 kilometrov od Kaprunu si môžete pozrieť vodopády, ktoré vďaka svojej výške až 140 metrov patria k najpôsobivejším v Európe. Krimmelské vodopády  (Krimmler Wasserfälle) sú najvyššie vodopády v Rakúsku a stali sa svetovou atrakciou. Od roku 1961 sú chránené a získali aj európsku známku pre chránenú oblasť.  

 

Krimmelské vodopád. Foto - wasserfaelle-krimml.at

 

Turistika a cyklistika

V Zell am See-Kaprun budú vo svojom živle turisti i cykloturisti. Je tu 400 kilometrov značených turistických trás a 240 kilometrov cyklotrás. V Národnom parku Vysoké Taury je možné vyraziť na nenáročný rodinný výlet, ale tiež na náročnejšiu vysokohorskú túru na Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe alebo Maiskogel. Na bicykli choďte napríklad na výlet okolo Zeller See.

Stráviť leto v Kaprune je aj finančne výhodné. "Od 15. mája do 15. októbra dostanú hostia, ktorí sú v Kaprune ubytovaní, automaticky zľavovú kartu Zell am See-Kaprun, s ktoru môžu zdarma využívať lanovku, požičať si loď na Zeller See, navštevovať rôzne kúpaliská a areály alebo pamiatky. Platí to aj pre hostí nášho hotela,” dodáva riaditeľka hotela Zur Burg.