BRATISLAVA. Bratislava, Košice, Topolčany, Praha, Berlín či Madrid. V týchto mestách sa dnes o 17.00 začnú spomienkovové akcie na počesť investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.   

Organizátormi pochodov sú manželia Peter Nagy a Katarína Nagy Pázmány, ktorí spolupracujú so študentmi z protikorupčného pochodu. „Pri organizácii nespolupracujeme so žiadnymi politikmi ani s politickými stranami,“ píšu organizátori. 

Príde aj Kiska

Spomienkového aktu v Bratislave sa zúčastní aj prezident Andrej Kiska, informovalo o tom tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky. V nedeľu večer vystúpi na RTVS s prejavom. 

Podľa facebookovej udalosti sa akcie zúčasní viac ako 11-tisíc občanov a občaniek a takmer 30-tisíc má o pochod záujem. Na Námestí slobody vystúpia novinári Lukáš Fila, Beáta Balogová, Milan Martin Šimečka či Zuzana Petková. Okrem toho sa prečíta list od Pavly Holcovej z Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku, ktorá s Janom Kuciakom spolupracovala.

Mnohé slovenské osobnosti, napríklad Ján Orlovský, Mirka Ábelová či Ľudmila Kolesárová, prídu vyjadriť nemú podporu. Organizátori vyzývajú, aby pochod prebehol pokojne s úctou a láskou, akú si Janko a Martina zaslúžia.

Pozrite si, v ktorých mestách budú pochody.