Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dnes odcestovala na návštevu Rakúska. „Každý z nás môže aj v malom prispieť k tomu, aby sme sa k životnému prostrediu správali zodpovednejšie a ohľaduplnejšie. Keďže ochrana životného prostredia je jednou z mojich kľúčových priorít, nechcem zostať iba pri slovách. Želám si, aby bol Prezidentský palác v tejto oblasti príkladom a inšpiráciou aj pre ďalšie štátne inštitúcie," napísala Zuzana Čaputová v jednom zo svojich júlových statusov na sociálnej sieti.

 

Čaputová cestuje do Rakúska vlakom 

Ekologický postoj prezidentky ocenil aj predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký, ktorý prezidentku privítal na železničnej stanici. “Teší ma rozhodnutie súčasnej slovenskej prezidentky vybrať sa do Rakúska vlakom ZSSK, pretože tým jasne deklaruje svoje ekologické postoje," uviedol Hlubocký. 

Vo Viedni ju čakajú rokovania s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom aj s kancelárkou Brigitte Bierleinovou.

 

Čaputová cestuje do Rakúska vlakom 

Prezidentská delegácia sa z oficiálnej návštevy vráti vlakom vo večerných hodinách. Trasu dlhú 74 kilometrov prejdú obe spojenia za 59 minút a z dôvodu prítomnosti prezidentky SR sú vedené nízkopodlažnou súpravou Bombardier Talent 4124, ktorú vlastní rakúska železničná spoločnosť ÖBB a na území Slovenska ju prevádzkuje ZSSK.