NITRICA. Sedem ľudských životov vyhaslo dnes ráno pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala pred 4.00 hodinou v katastri obce Nitrica v okrese Prievidza. Ďalšie dve osoby utrpeli zranenia. Podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara ide o najtragickejšiu nehodu v jeho policajnej praxi. Gašpar to povedal priamo na mieste nehody.

Podľa informácií Policajného zboru SR došlo nad ránom k zrážke mikrobusu a kamiónu medzi Hornými Vestenicami a Nitrianskymi Sučanmi. Šofér kamiónu je mimo ohrozenia života. Príčinu nehody vyšetrujeme.

 

Ťažko zranená je 49-ročná žena

Podľa Jozefa Minára z Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby boli zrejme v osobnej dodávke opatrovateľky, ktoré sa prevážali z Rakúska na Slovensko.

„Na mieste, bohužiaľ, zahynulo sedem ľudí, dvaja boli prevezení do nemocnice. Ťažko zranená 49-ročná žena bola prevezená do nemocnice v Bojniciach, 35-ročný muž utrpel ľahké zranenie – otras mozgu. Rovnako ho previezli do bojnickej nemocnice,“ uviedol Minár. 

Podľa informácií My Prievidza o život prišli 54-ročný Milan z Michaloviec, 54-ročná Katarína zo Spišskej Novej Vsi, 55-ročná Ľubica z Prešova, 36-ročná Lucia z Prešova, 47-ročná Alena z Bardejova, 34-ročná Jana z Novák a najmladšia obeť 28-ročná Júlia z Ráztočna v okrese Prievidza. Jedna žena – 48-ročná Anna zo Stropkova, stále bojuje o život v bojnickej nemocnici a 35-ročný muž utrpel ľahké zranenie otras mozgu.

 

Foto - facebook Prezídia Hasičského a záchranného zboru

 

Zomreli tri ženy a muž

Ako dodal, lekár na mieste konštatoval smrť 34-ročnej, 47-ročnej a 28-ročnej ženy a 58-ročného muža. Ďalšie tri osoby zostali zakliesnené vo vozidle, ich pohlavie počas zásahu zdravotných záchranárov nezistili.

Ako informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), pri udalosti sa zrazil kamión s úžitkovým vozidlom Opel Vario, ktoré po nehode zostalo prevrátené na streche. „Hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc, následne vykonávali protipožiarne opatrenia na havarovaných vozidlách,“ informovalo Prezídium HaZZ.

Podľa hovorkyne Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach Radky Krížanovej, do nemocnice priviezli dvoch pacientov. „Jeden pacient leží na traumatologickom oddelení a je stabilizovaný. Druhá pacientka leží na anestéziologicko-resuscitačnom oddelení, je v kritickom stave,“ doplnila Krížanová. 

 

Prečítajte si aj MATEČNÁ: Dvojaká kvalita v EÚ existuje, spotrebiteľ nechce byť klamaný