LONDÝN. Britský princ Harry a jeho manželka Meghan nebudú mať z dôvodu obáv o životné prostredie viac než dve deti. Samotný Harry to povedal v rozhovore, ktorý viedol pre britskú verziu magazínu Vogue s Jane Goodallovou, známou britskou biologičkou zaoberajúcou sa výskumom primátov. Z rozhovoru pre septembrové vydanie britského Vogue priniesla v utorok úryvok agentúra AP.
 

Harryho zmenilo otcovstvo

Harry v ňom Goodallovej povedal, že jeho pohľad na životné prostredie zmenilo, keď sa v máji stal otcom.

"Bezpochyby sa na to teraz dívam inak," uviedol a dodal, že otázkami súvisiacimi so životným prostredím sa zaoberal už predtým ako "mal dieťa" či vôbec "dúfal, že bude mať deti". Goodallová v tejto súvislosti vyjadrila nádej, že Harry nebude mať tých detí "primnoho", na čo princ reagoval slovami: "dve, maximálne".

Harry tiež uviedol, že ničenie životného prostredia, k akému na planéte už teraz dochádza, je "desivé". "Sme ako žaba vo vode, ktorá už vrie," dodal.

 

 

Harry a Meghan robili Vogue

Princ Harry viedeol rozhovor pre vplyvné septembrové vydanie magazínu Vogue, ktorý pomáhala zostaviť jeho manželka Meghan. Stala sa prvou osobnosťou, ktorá sa podieľala na tvorbe magazínu. Zostavila titulku, na ktorú vybrala 15 silných žien a viedla otvorený rozhovor s Michelle Obamovou. 

Meghan je na materskej dovolenke so synom Archiem Harrison Mountbatten-Windsorom, ktorý sa narodil 6. mája ráno v súkromnej Portlandskej nemocnici v centre Londýna. Archie je aktuálne siedmym v poradí v rámci nástupníckej línie na britský trón.