Septembrové vydanie módneho časopisu Vogue sa považuje za najvplyvnejšie vydanie v roku. Platí to nielen pre americké, ale aj pre britské vydanie. Aj preto si v Británii pozvali k jeho zostavenie jednu z najsledovanejších žien v krajine - vojvodkyňu zo Sussexu a vyhlásenú feministku Meghan Markle. Je to prvá spolupráca so slávnou osobnosťou na septembrovom čísle.  

 

 

Meghan Markle za feminizmums a proti Trumpovi

Šéfredaktor Edward Enninful si vybral ženu, pretože septembrové číslo bude o silných ženách, ktoré nejakým spôsobom zmenili spoločnosť vo svojich krajinách. Podľa nemeckých médií odráža výber postoj Meghan k feminizmu, lepšej klimatickej politike, ale aj proti  Donaldu Trumpovi a Brexitu, s čím môže mať členka kráľovskej rodine ešte problém. 

Meghan Markle spolupracovala s magazínom niekoľko mesiacov a na obálku Vogue 15 silných žien. Sú to aktivistky, političky, modelky či herečky ako novozélanská premiérka Jacinda Ardernová, mladá švédska bojovníčka za životné prostredie Greta Thunbergová, herečka Jane Fondová i modelka Adwoy Aboahová.

 

Foto - twitter.com

 

Meghan Markle verí, že obálka bude inšpirovať mužov i ženy 

Pätnásť portrétou doplní jedno zrkadlo, v ktorom sa odrazí tvár čitateľky alebo čitateľa. Má tak získať dojem, že sa rovnako môže stať súčasťou zmien. Vojvodkyňa, ktorá je na materskej dovolenke s prvorodeným synom verí, že obálka bude inšpirovať ženy a mužov, aby sa zamerali na “hodnoty, príčiny a ľudí, ktorí majú vplyv na dnešný svet”. 

Meghan Markle do čísla urobila aj otvorený rozhovor s bývalou americkou prvou dámou Michelle Obamovou.

Podľa šéfredaktora časopisu Meghan odmietla dať na obálku svoj portrét. Tvrdila, že by to bolo chválenkárstvo. 

Na obálke už bolo niekoľko členiek britskej kráľovskej rodiny - naposledy v roku 2016 to bola vojvodkyňa Kate. Princezná Diana bola na titulke časopisu hneď niekoľkokrát. Prvý raz však členka kráľovskej rodiny ovplyvnila obsah septembrového vydania.