Jeffrey Archer patrí medzi najlepších rozprávačov na svete. Ohodnotili ho tak nielen kritici, médiá, ale aj čitatelia. Svoje majstrovstvo dokazuje aj v Kronike Cliftonovcov, z ktorej vyšla v slovenčine 3.časť pod názvom Rodinné tajomstvo.

Londýn 1945.

Hlasovanie v Snemovni lordov sa skončilo nerozhodne, a tak je na lordovi kancelárovi, aby určil, kto zdedí rozsiahly majetok Barringtonovcov. Bude to Harry Clifton alebo Giles Barrington?

Rozhodnutie lorda kancelára zásadným spôsobom predurčí ďalšie osudy obidvoch mladých mužov.
Harry sa vracia do Ameriky, aby tam propagoval svoju najnovšiu knihu, a Emma zatiaľ pátra po dievčatku, ktoré sa našlo v otcovej kancelárii v tú noc, keď ho zavraždili.

Giles Barrington obhajuje v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kreslo poslanca Snemovne reprezentantov. Konzervatívna strana však proti nemu postaví nečakaného protikandidáta, a preto to vôbec nemá ľahké.
Gilesov synovec Sebastian získa štipendium na Cambridge, no po tom, čo ho podmienečne vylúčia zo školy, sa nechtiac zapletie do medzinárodného podvodu, v ktorom hrá kľúčovú úlohu slávna socha francúzskeho sochára Augusta Rodina. Tá je tentoraz hodná oveľa viac, než je suma, za ktorú ju vydražia na aukcii v Sotheby’s...

 

„Jeden z desiatich najväčších rozprávačov na svete.“
Los Angeles Times

 

 

Tretí román ságy Kronika Cliftonovcov Rodinné tajomstvo je rafinovaná zmes závisti, intríg, napätia, ale aj lásky, priateľstva.

Jeffrey Archer je autorom množstva bestsellerov, predal viac ako 270 miliónov kníh v takmer 100 krajinách celého sveta a v 37 jazykoch. Fenomenálny autor, ktorý ako jediný na svete bol No.1 v troch žánroch: 18x s beletriou, 4x s poviedkami a 1x s non-fiction (Väzenské denníky).

 

Prečítajte si aj Zabije každého, kto ohrozí jeho plány

 

Podporte nás a stante sa clenkami klubu