Ste jangová žena s mužskou energiou alebo jinová so ženskou energiou? Tu sú ďalšie štyri štýly žien, ktoré sme podrobne rozobrali s módnou terapeutkou Andreou Molnárovou. 

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Ležérný štýl - pozorovateľka

Má jemné vyžarovanie navonok, môžeš si ju pokojne pomýliť s romantickou ženou. Jej sila a jang sa však ukrýva v jej vnútri. Je skôr introvertka, ktorá pozoruje. Nerada vzbudzuje pozornosť a dáva o sebe vedieť svetu. Preto jej prirodzeným prejavom je písanie a talentom je najvyššia miera empatie. Sú neuveriteľne nadané na všetko, čo treba pochopiť v hĺbke a majú často výborné analyticko-logicko-matematické myslenie.

Častokrát sa nevedia presadiť, majú pocit, že každá žena má štátnice z 3 jazykov, každá je empatická a každá má problematiku naštudovanú zo všetkých strán. Ležérky sú nenápadné, častokrát nádherné ženy. S dlhými vlasmi, uviazanými v chvoste, opäť nič rušivé či vyzývavé. Veľa z nich športuje, dokonca vrcholový šport, majú silné, jangové telo, takže dokážu podobne ako šporťáčky ísť na výkon a dobehnúť do cieľa prvé. Obľubujú však kolektívne športy, kde zapadnú do kolektívu a nevynikajú svojou individualitou.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Elegantný štýl – dáma

Dámy sú naším vzorom, ako sa má správať a vyzerať žena. Majú výrazné jangové vyžarovanie a jemné jinové srdiečko, aj telo. Su skutočne dámami. Všetko presne, na čas, podľa pravidiel, podľa tabuliek, harmonogramu. Elegantná dáma dodržiava pravidlá a presne zabehnutý systém. Každé ráno v rovnaký čas vstáva, raňajkuje, desiatuje, obeduje, pije kávu, večeria a aj v rovnakom čase chodí spať.

 

 

Akékoľvek zmeny ich vyrušujú, niečo čo nemajú dopredu naplánované neeakceptujú, neuvidíte ich robiť veci spontánne. Dámy sú veľmi orientované na svoju rodinu a deti. Žijú podľa konvencií a hesla: „Moja mama to tak mala, ja to tak mám a aj ty to tak budeš mať“. V tomto zmysle vychovávajú svoje deti. Čiže, ak máte jedného z rodičov v tomto štýle, tak verte, že vám odovzdal slušné pravidlá, v ktorých sa treba pohybovať.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Nekonvenčný štýl - rebelka

Rebelka potrebuje slobodu, potrebuje si sama určovať svoje pravidlá, vytvárať vlastný systém.  Má slobodnú myseľ a žije podľa príslovia „Ži a nechaj žiť“. Nerieši ostatných, nestará sa kto čo robí a akej je orientácie, nezaťažuje si hlavu správami, klebetami a nezmyslami. Vidí veci z nadhľadu, ale vie sa pozrieť aj na detail, hľadá nové cesty, nové spôsoby, vníma medzi riadkami a pomáha ľuďom. Je potrebná všade tam, kde treba zbúrať staré, nefunkčné a prísť na to, ako to robiť inak, po novom. Rebelkám pristane tajomná čierna, tmavomodrá, či tmavohnedá. Ukrývajú si to tajomstvo pred svetom, to schovávajú v tej čiernej farbe. Nešportujú, majú rady prechádzky, plávanie a bicykel. Všetko ostatné ide mimo nich.

 

Foto - Miroslava Spodniaková

 

Okázalý štýl – diva

Žena, ktorá vidí srdcom, žena, ktorá si vyberá muža svojich detí. V každom vidí to dobré a oceňuje to. Chce spasiť svet, chce všetkým dobre, niekedy na úkor seba. Je výnimočná, charizmatická, kultivovaná a má až aristokratické vyžarovanie, jednoducho kráľovná. Je to najhĺbavejší typ zo všetkých 8, najviac sa učí, nasáva, sú to veľmi inteligentné ženy, potrebujú si veci naštudovať a pochopiť do hĺbky, premyslieť si to a až potom sa púšťajú do akcie. Nerobí im problém pracovať 10-12 hodín denne, avšak na prvom mieste bude vždy rodina a deti. Až potom všetko ostatné.

Ich talentom je hojnosť, vo všetkých smeroch. Sú stvorené pre podnikanie a dokážu byť pre svojich ľudí vodcom, inšpiráciou a mentálnym lídrom. Sú mocné a majú kontakty na tých správnych miestach. Sú rady v úzadí, odkiaľ riadia všetko potrebné. Nepotrebujú byť videné.

 

Za lahodný welcome drink ďakujeme partnerovi workshopu mladému vinárstvu Miluron