Vyskúšajte tento tip na výlet s deťmi v Bratislave, jednoduchú turistickú trasu z Koliby do Rače, alebo na Biely Kríž.

Tip na výlet s deťmi v Bratislave

Máj je ideálnym mesiacom na turistiku s deťmi a trasa z bratislavskej Koliby na Kamzík až do Rače ponúka príjemný jednodňový výlet. Trasa má dĺžku približne 12 kilometrov a je dostatočne nenáročná aj pre menšie deti.

Cesta vás povedie cez krásne prírodné scenérie, kde na vás čakajú výhľady, piknikové miesta a zaujímavé zastávky ako detské ihriská a historické studničky.

Výlet začína na zastávke MHD Koliba, kam sa ľahko dostanete trolejbusom číslo 44. Počas výletu budete nasledovať zelenú a potom červenú turistickú značku. Po ceste objavíte niekoľko lúk s altánkami, ideálne na oddych a občerstvenie, a starú rozhľadňu s nádhernými výhľadmi.

Výlet s deťmi z Koliby do Rače

Cesta pokračuje lesnými chodníkmi a asfaltkou, kde treba dbať na bezpečnosť kvôli cyklistom. Výlet môžete ukončiť v Rači, kde sa môžete občerstviť alebo pokračovať ďalším približne hodinovým túrom k obľúbenému turistickému bodu Biely kríž.

Táto trasa ponúka nielen príjemné prostredie pre rodinný výlet, ale aj možnosť spoznať lokálne prírodné a kultúrne zaujímavosti. Celková trvanlivosť výletu je približne 3-4 hodiny, s možnosťami na zastavenie a piknik, čo ju robí ideálnou pre rodiny s deťmi.