Nemocnica na predmestí Phoenixu v americkom štáte Arizona sa pripravuje na veľký babyboom. Nie však pacientok, ale zdravotných sestier, ktoré v nemocnici pracujú. Medzi októbrom a januárom ich bude rodiť šestnásť. Pracujú pri tom na jednotke intenzívnej starostlivosti.

O svojom tehotenstve nevedeli, všímať a vypytovať sa začali pacienti. Až potom sa sestry spojili do jednej facebookovej skupiny a zistili, že ich je v jednej nemocnici šestnásť, ktoré majú termíny v najbližších piatich mesiacoch. „Vedela som o jednej, či dvoch kolegyniach. Ale že nás je šestnásť to ma skutočne prekvapilo,“ povedala zdravotná sestra Rochelle Shermanová pre portál azfamily.com.

Rodiť budú v mesiacoch október až január, čo pre nemocnicu Banner Desert Medical znamená, že príde o značnú časť personálu.„Budeme to riešiť presunom sestier z iných oddelení, aby sme vykryli služby na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ uviedla vo vyhlásení nemocnica, ktorá má 600 lôžok a 21 operačných sál.

 

Tehotné zdravotné sestry z jednotky intenzívnej starostlivosti pózujú pre spoločnú fotografiu v americkom meste Mesa. . Foto - TASR/AP