SAN FRANCISCO. Život jednej ženy a zranenia ďalších troch osôb si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo v utorok sídle spoločnosti YouTube v meste San Bruno v americkom štáte Kalifornia. Mŕtvou ženou je podľa miestnej polície páchateľka streľby. Incident bude polícia vyšetrovať ako prípad domáceho násilia. Pre agentúru AP to uviedli dvaja príslušníci miestnej polície.

 

Muž je v kritickom stave

Obeťami streľby, ku ktorej došlo v utorok krátko popoludní miestneho času v sídle internetovej spoločnosti YouTube v kalifornskom meste San Bruno, sú 32-ročná žena, ktorá je vo vážnom stave; 27-ročná žena, ktorej stav je uspokojivý, a 36-ročný muž, ktorého stav je kritický, uviedol hovorca Zuckerbergovej sanfranciskej všeobecnej nemocnice, kam boli zranení po streľbe prevezení.

Práve muž, ktorý pri streľbe utrpel najťažšie zranenia, bol médiami označený za životného partnera alebo priateľa podozrivej strelkyne. Tá po čine obrátila zbraň proti sebe a spáchala samovraždu. Podľa výpovede očitej svedkyne incidentu držala žena v ruke "obrovskú pištoľ" a na očiach mala slnečné okuliare.  Totožnosť podozrivej ani to, či bola zamestnankyňou YouTubu, polícia nezverejnila. V centrále YouTubu, ktorý patrí spoločnosti Google, pracuje v San Brune približne 1700 ľudí. 

 

Streľba v spoločnosti YouTube v meste San Bruno v americkom štáte Kalifornia.  Foto - TASR/AP

 

Nebol to teroristický čin

Šéf polície v meste San Bruno Ed Barberini na tlačovej konferencii uviedol, že polícia v sídle YouTube zasahovala v utorok po 13.00 h miestneho času. Neďaleko vchodu vo vnútri jednej z budov rozľahlého koplexu YouTube našli policajti osobu, ktorá zjavne utrpela strelné zranenia. Vo vnútri budovy objavili zasahujúci policajti mŕtve telo ženy so strelnými zraneniami, ktoré si podľa všetkého spôsobila sama. Ženu polícia identifikovala ako strelkyňu. Ešte jedného zraneného objavili policajti v tej istej budove a ďalšiu osobu so strelnými poraneniami vo vedľajšej časti komplexu. 

Podľa polície nešlo o teroristický útok. O incidente bol informovaný aj americký prezident Donald Trump.