LONDÝN, BRATISLAVA. Od momentu, keď sa po boku britského princa Harryho(34) začala objavovať tmavovlasá kráska, sa na Američanku Meghan Markle (37) odvšadiaľ sypali slová chvály. Ospevovali jej módny vkus či charitatívne projekty. Po pol roku od pompéznej svadby je, zdá sa, všetko inak. V posledných dňoch bulvárne médiá vojvodkyňu zo Sussexu nešetria. Za všetko vraj môžu rodinné nezhody.

 

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry.  Foto - TASR/AP

 

Hádka Meghan a Kate pred svadbou

Bulvárne denníky najprv hľadali problém v tom, že sa bude vydávať druhý raz. Potom ostro sledovali to, čo mala oblečené Meghan a porovnávali ju s jej kráľovskou švagrinou, vojvodkyňou Kate (36). Opisovali, ako sa tvárili a kde boli. O nezhodách, ktoré médiá najprv len naznačovali, teraz informujú už ako o faktoch.

Kensingtonský palác, ktorý je oficiálnym sídlom oboch párov, nedávno oznámil, že Harry a Meghan sa čoskoro presťahujú. Doteraz obývali Frogmore Cottage v areáli paláca, no ich novým domovom sa onedlho stane Windsor. Anonymné zdroje z paláca tvrdia, že dôvodom sťahovania sú pokračujúce nezhody s Kate. Oba páry totiž žili len niekoľko metrov od seba.

 

 

Partnerky princov sa podľa denníka The Sun mali pohádať ešte pred májovou svadbou pri skúške družičkovských šiat Katinej dcéry, princeznej Charlotte. Kate, ktorá bola len krátko po pôrode najmladšieho potomka, princa Louisa, bola veľmi zronená. Podľa zdroja sa jej nepáčilo ako sa nervózna nevesta správa k členom jej služobníctva. Vojvodkyňa z Cambridge sa priznala priateľom s tým, že Harry sa podľa nej pod vplyvom svojej manželky mení. „Meghan je ťažká povaha, rovnako ako Kate, nečudujem sa, že sú medzi nimi nezhody,“ povedal Katin priateľ pre Mail on Sunday. Kensingtonský palác to však odmietol komentovať.

 

Kate a Meghan v júli 2018.  Foto - TASR/AP

 

Meghan Markle - problémový typ?

Zdá sa, že od Dianinych čias si bulvár našiel novú obeť. Do karát mu hrá aj fakt, že po pol roku v službách vojvodkyne zo Sussexu odišla jej pravá ruka Melissa Toubati a od Harryho zas Edward Lane Fox, ktorý mu robil agenta  niekoľko rokov. Zvaľujú to na fakt, že požiadavky bývalej hviezdy strieborného plátna sú nesplniteľné a bolo toho na nich už veľa.

Z exotickej krásky sa na novinovom papieri postupne stáva problémový typ. Škandály vyvoláva totiž jej rodina, s ktorou sa nekontaktuje. Jej rodičia sa rozviedli, keď mala len šesť rokov.  Jediná, koho zavolala na vlastnú svadbu, bola jej mama Doria. Pravdou je, že najprv sa objavili správy, že ju pred oltár odvedie jej otec, Thomas Markle st. Bývalý režisér však pár dní pred obradom vyrobil škandál, keď paparazzi fotografom predal svoje exkluzívne fotografie. Neskôr oznámil, že na svadbu nedorazí pre zhoršený zdravotný stav a za pár dní podstúpil neplánovanú operáciu srdca.

 

 

Ostatní členovia rodiny sa však cítili dotknutí. Meghan totiž nezavolala svojich nevlastných súrodencov, ktorých mal jej otec z prvého manželstva. Samantha Grant a  Thomas Markle jr. totiž nemali najvrúcnejší vzťah s mladšou sestrou.

Krátko po tom, ako sa Meghan dala dokopy s Harrym, totiž Samantha spustila antikampaň. Bývalú hereckú hviezdu obvinila, že ich otca zanedbáva a nepodporuje ho ani finančne. V roku 2016 totiž vyhlásil osobný bankrot a bojoval s podlomeným zdravím. „Keď náš otec zomrie, je to na tebe, Meg,“  odkázala jej cez Twitter. Dokonca svoju sestru nazvala narcisom a obvinila ju, že ľudí len využíva a vyzvala Harryho, aby si ju nebral. Neskôr otočila a tvrdila, že hoci sa so sestrou nerozprávala tri roky, má ju rada. To, že ju nepozvala na svadbu neberie osobne a želá jej veľa šťastia.

 

Meghan neviedol k oltáru otec, ale svokor, princ Charles.  Foto - TASR/AP

 

Meghan sa stále nerozpráva s otcom

No Meghan sa otcova neprítomnosť dotkla. Po tom, ako ju k oltáru viedol svokor Charles, sa odmlčala. Otec Thomas jej cez médiá neustále posiela odkazy. So svojou dcérou už mesiace nehovoril a nevie sa jej dovolať, dokonca mu neodpovedala ani na listy, ktoré posielal do Kensingtonského paláca. O tom, že bude starým otcom sa dozvedel len z médií a chcel by svojej dcére zablahoželať. . „Je mi ľúto to všetko, čo sa pokazilo,“ citoval ho The Sun. „Stala sa tým, čím je, vďaka mne. Nezaslúžim si za to žiadne uznanie? Žiadnu vďaku? Veď so mnou ani nehovorí,“ sťažoval sa.

 

 

Jediný, kto sa vojvodkyne zastal, bol jej synovec Tyler Dooley. „Je to zahanbujúce a zároveň smutné. Môj otec a teta Samantha zapredali môjho starého otca, zapredali moju rodinu, zapredali Meghan. Je ťažké sa s tým vyrovnať,“  povedal pre Daily Telegraph.

Mediálne útoky Marklovcov však nebola jediná vec, ktorá sprevádzala príchod americkej herečky do kráľovskej rodiny. Denník Daily Mail informoval, že dokonca samotná kráľovná Alžbeta II. si veľmi vážne pohovorila so svojim vnukom Harrym o správaní jeho nevesty.

 

Princ Harry a vojvodkyňa Meghan.  Foto - TASR/AP

 

Meghan nedodržuje pravidlá

Meghan totiž nedodržuje základné zásady kráľovského protokolu. Nosí čiernu farbu, ktorá je vyhradená len na smútočné udalosti, sukne nad kolená, sama si zatvára dvere na aute, vyjadruje svoje politické názory a dokonca si s manželom vymieňa nežnôstky na verejnosti.

Avšak, jej príchod zmenil niektoré veci k lepšiemu a oživil skostnatené pravidlá v monarchii. Dokonca aj Kate a William, ktorí na verejnosti vždy stáli niekoľko krokov od seba, si už teraz dovolia pár letmých dotykov, ktoré dovtedy pre nich boli absolútne tabu.

Je tu však ešte jeden fakt, ktorý bulvár neberie do úvahy. Mladý pár sa môže sťahovať z celkom iného dôvodu, než sú nejaké malicherné hádky. Už o pár mesiacov čaká prírastok a keďže Frogmore Cottage má len dve miestnosti, zrejme by bol trojčlennej rodine malý. To však nie je dostatočne škandalózne.