Angelika Mlinar, rakúska poslankyňa Európskeho parlamentu:

“V mnohých krajinách vidíme nacionalistické, protekcionistické politické sily na vzostupe, ktoré sa spájajú s náboženskými skupinami rôzneho zamerania a silou mocou nás chcú ťahať do minulosti. Takéto vnímanie sveta však nemá budúcnosť a verím, že ho čoskoro prekonáme. Preto sú silné, pevné, liberálne političky, politici, vítaní. Držím palce slovenskej kandidátke na prezidentku. Nech sa nedá znechutiť súčasnými trendmi. Radím to, čo radím všetkým začínajúcim političkám - vyberajte si starostlivo, do ktorej bitky sa pustíte a potom buďte pripravené naozaj aj zabojovať.”

 

Mila Turajlicová,  dokumentaristka, dcéra známej politickej aktivistky v Srbsku:

“Na víťazstvo potrebujete skutočnú, dobrú kandidátku. Ale ešte predtým, aby ste niečo dosiahli, potrebujete aj skutočný funkčný politický systém, demokratický. Vidíme, čo sa deje v mojej krajine Srbsku, čo sa deje v Rusku, ale aj inde.  Pokiaľ ide o ženu, politickú kandidátku, neviem s istotou povedať, či by mala mať nejakú špecifické kvality, ale keď sa pozriem na ženy, ktorú sú úspešné v súčasnosti v politike, ktoré dokázali preraziť onen sklenený strop a niečo reálne dosiahnuť, myslím že treba, aby svoju agendu, svoje plány jasne a úprimne pred voličmi prezentovali a potom aby sa toho držali. Musia byť prirodzené a čestné. A keďže som dokumentaristka, podľa mňa je dôležité mať za sebou zaujímavý príbeh.”

 

Jane Morrice, politička z Belfastu, pomáhala vyjednávať mier v jej Severnom Írsku:

“V prvom rade nech je žena úprimná sama voči sebe. Nepotrebuje si dať sivý  oblek a správať sa ako muž, len aby dosiahla svoj cieľ, aby ju rešpektovali. Revolucionárka môžete byť aj v svetlých farbách, o to lepšie.  Hlavne treba ukázať , že máte vášeň pre to čo robíte, má nadhľad a netreba sa brať príliš vážne. A ešte pomáha zmysel pre humor a silný močový mechúr. Prečo? Pretože čakaním na ženských toaletách môžete premrhať zbytočne  veľa vzácneho času.”

 

Joanna Maycock, šéfka Euróspskej ženskej loby, vplyvná feministka:

“Záleží na tom, kto je tá žena, ktorá kandiduje, samozrejme.  Ale rozhodne je dôležité mať ženy na čele krajín ako aj v rôznych iných vedúcich pozíciách. Pretože môžu inšpirovať, byť vzorom pre ďalšie generácie žien, aby mali odvahu zúčastňovať sa na verejnom živote a politike. Veľa možno zmeniť, aj keď je úloha hlavy štátu skôr reprezentatívna.  Napríklad v Írsku, kde tiež má hlava štátu ceremoniálnu funkciu, zastávali túto pozíciu dve silné, charizmatické ženy, ktoré veľmi pomohli v krajine zmeniť atmosféru - ovplyvnili diskusiu o právach žien, ale aj v iných otázkach, napríklad LGBTI komunity, alebo v oblasti klimatických zmien, životného prostredia.”