
Žena si išla zapáliť na balkón cigaretu, odfúkol ju silný vietor
Z balkóna na štvrtom poschodí dopadla žena po odfúknutí silným vetrom na veľkú hromadu snehu.
Redakcia Žien v meste · 26. decembra 2017 · 1 min čítania
MOSKVE. Na ruskom ostrove Sachalin v Tichom oceáne sa stala kuriózna nehoda. Veľmi silný vietor tam odfúkol 65-ročnú ženu, ktorá si vyšla na balkón zapáliť cigaretu. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie médiá.
Prečítajte si
Francúzski rodičia platia nočné opatrovateľky, aby sa mohli vyspať. Lekárka trend kritizuje
Spadla na hromadu snehu
Nemenovaná žena mala podľa záchranárov šťastie, pretože z balkóna na štvrtom poschodí dopadla po odfúknutí silným vetrom na veľkú hromadu snehu.
Podľa miestneho spravodajského webu si žena pri páde zlomila ruku a tri rebrá. „Dôchodkyňa mala šťastie, dopadla do hromady mäkkého snehu,“ informovala agentúra RIA Novosti. Žena sa údajne po tomto zážitku rozhodla prestať fajčiť.
Vietor až 150 kilometrov za hodinu
Sanitka sa k domu pre veľké snehové záveje nemohla dostať, ženu tak do nemocnice previezli v naberáku stavebného vozidla, doplnila agentúra DPA.
Ostrov Sachalin nachádzajúci sa v Sachalinskej oblasti ruského Ďalekého východu zasiahla od pondelka séria snehových fujavíc. V tom čase, keď ženu odfúklo, dosahoval vietor v tejto oblasti v nárazoch až 150 kilometrov za hodinu.
Mohlo by vás zaujímať
Taliban ženám zobral školy, prácu aj hlas. Z Afganistanu prichádza vážne varovanie aj pre Európu
Od návratu Talibanu prišli afganské ženy o množstvo základných práv. Odborníci však upozorňujú, že tlak na postavenie žien silnie aj na starom kontinente. Sľuby o právach žien vystriedali ďalšie zákazy Keď sa Taliban v roku 2021 vrátil k moci, vyhlasoval, že bude rešpektovať práva žien v rámci islamského práva. Postupne však radikálne hnutie prijímalo ďalšie
Redakcia Žien v meste · 26. augusta 2026
Dr. Michaela Musilová pracovala 6 dní pod vodou. Získala unikátnu certifikáciu akvanautky
Dr. Michaela Musilová získala unikátnu certifikáciu „akvanautky“ od Profesijného združenia inštruktorov potápania vďaka misii SEA STAR.
Redakcia Žien v meste · 25. augusta 2026
Majiteľa baru v Crans-Montane zadržali za domáce násilie
Jacques Moretti, majiteľ baru Le Constellation, kde pri požiari vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana zomrelo 41 prevažne mladých ľudí, je vo väzbe. Podľa miestnych médií majiteľa baru v Crans-Montane obvinili z domáceho násilia voči svojej manželke, ktorá je zároveň spolumajiteľkou podniku. Majiteľa baru v Crans-Montane zadržali O zatknutí muža ako prvá v nedeľu informovala televízna
Miriam Zsilleová · 24. augusta 2026



