V ten deň som sa k počítaču nedostala. Celý deň som mala stretnutia a všetky boli so ženami.

Pri rannej káve som sedela s dámou, ktorá prešla od novinárčiny k vlastnej PR agentúre a chce do médií dostať viac ženských tém. Riešili sme ako hovoriť o šéfkach v biznise, o podmienkach žien vo firmách, ako lepšie dostať do povedomia ľudí ťažké a citlivé témy ako je násilie na ženách.

Ďalšia káva mi vychladla skôr ako som si z nej odpila. V príjemnej kaviarni, kde som naposledy moderovala diskusiu o Kube ma líčili a obliekali, aby ma mohli nafotiť do ženského časopisu k článku o ženách v online biznise. Na rovnakom mieste, kde som v diskusii riešila dodržiavanie ľudských práv mimo Slovenska sme pri fotení preberali práva slovenských žien. S fotografkou, ktorá dlhé roky žila v Mexiku i so Slovenkou, ktorá v Nemecku vychováva tri deti a pracuje v hospici s ľuďmi, ktorí už nemajú veľa času. Hovorili sme o stereotypoch, ktoré fungujú u nás inak ako za hranicami.

Než som odbehla na ďalšiu kávu, ešte som odniesla dcéru na detskú párty a o chvíľu už som sedela v kaviarni so ženou, ktorá píše knihy a komentuje v mienkotvornom denníku. Preberali sme svet spisovateľov a novinárov a žien v ňom.

Za jeden deň som stretla niekoľko žien rôznych profesií, ale všetky ma nabili energiou. Každá z nich robila s úplnou prirodzenosťou sto vecí naraz  a to s nasadením, ktoré je nákazlivé. U každej ste cítili, že chce, aby veci fungovali doma v rodine, v práci, ale aj na ulici a v meste či štáte, kde žije a vychováva svoje deti. Mali automaticky latku nastavenú vyššie.  

Otázka už len je, prečo tú ženskú energiu stále podceňujeme. 

 

Prečítajte si aj Tablo