Partneri sa po čase začnú na seba podobať. Určite ste tento fenomén zažili – buď na vlastnej koži alebo vo svojom okolí. Majú rovnaké črty tváre, držanie tela, gestikuláciu, mimiku, rovnako sa vyjadrujú, smejú, prejavujú si náklonnosť, identicky reagujú. Je to celkom prirodzený jav spoločného života a spoločného prežívania – lásky, radosti, šťastia i smútku. O to viac, keď majú spoločné záujmy a jeden druhého v úcte. I keď – aj grobian s grobiankou sa správajú rovnako k sebe, okoliu a teda vyzerajú veľmi podobne.

Niekedy sa dokonca psíčkar podobá na svojho štvornohého miláčika, najmä, ak si ho zaobstaral ako partnera na dlhé chvíle.

Všimli ste si však, že ženy, oveľa viac ako muži, sa podobajú na to, čo robia, čo prežívajú? Sú obrazom svojho sveta. Teraz nemám na mysli – modelky a fitnesky, ale ženy šťastné a smutné, lebo je jasné, že emócie z nás jednoducho sršia viac, rovnako ako hormóny.

 

Prečítajte si

 

Mám dve priateľky, obe v rovnakom biznise, obe veľmi úspešne. Povedzme – skvele vyzerajúce 35plus, každá má jednu dcéru, pekné vlasy, dobrú postavu, skvelú pleť, solídnu garderóbu a doteraz prežívala na naše pomery solídny, naplňujúci život. V súkromí bol u oboch muž aj zázemie a v práci nové výzvy, prekážky aj úspech. V rovnakom čase sa obom začali diať čudné veci, resp. v rovine muža, ktorý je doma, nastala istá disharmónia.

Prvá sa náhle a naozaj nečakane, keďže si žila svoj spokojný život a žiadne známosti o novom vzťahu ani nehovorím, nevyhľadávala, zamilovala. Ale že totálne. Po troch týždňoch pomaly riešila rozvod, nevedela sa na nič sústrediť, nechápala, ako sa jej niečo podobné mohlo stať a tak intenzívne ju zasiahnuť. Neriešila však nič, len Jeho. Usmievala sa okolo celej hlavy, ešte viac rozkvitla, opeknela, schudla a bez nejakej extrémne vynaloženej námahy sa jej daria uskutočniť pracovné záležitosti, o ktoré sa doteraz naozaj veľmi snažila, ale vždy na niečom zlyhali. Rozkvitá ona, i keď všetko v jej živote je momentálne mimo svojho klasického miesta, rozkvitá aj jej biznis.

Druhá sa zase naopak sklamala a vo svojom vzťahu narazila na dno, z ktorého asi nie je cesty späť. Jej muž ju podvádza, čo roky akosi prehliadala, alebo tomu nechcela uveriť, háda sa s ňou, kričí na dcéru, je vulgárny, agresívny, podráždený a ona už ďalej nevládze. Nevie vlastne kým je a kým by chcela byť. Nedá sa s ňou debatovať, nevie, zatiaľ nevie nájsť cestu von z bludného kruhu. A čuduj sa svete – prišla o auto, lebo jej stále zákonitý jej ho vzal, dostala sa do finančnej šlamastiky a napriek tomu, že si myslí, že všetko robí správne, odskočili od nej dvaja významní klienti. Tak plače ešte viac a nerieši nič, len Jeho.

Tieto dve ženy sa stretli a nespoznali jedna druhú, nerozumeli svojej situáciu, pokiaľ ju každá z nich v inom časopriestore nezažila v obrátenom garde. Vymenili si role, ich biznisy – tiež.