Prvý raz leteli na dovolenku s dcéru, keď mala malá Mia 8 mesiacov. „Dovtedy som len šatkovala, ale nie som veľmi trpezlivá mama a na viazanie som nemala nervy. Začala som hľadať niečo rýchlejšie a oslovili ma ergonomické nosiče. Tie dizajnové však boli značne drahé,“ hovorí 23-ročná mama Bronislava Froncová.

 

 

V obchode nenašla žiadny, ktorý by jej vyhovoval cenou i kvalitou, a preto sa rozhodla, že si nosič ušije sama. Oprášila šijací stroj a prvé dva nosiče ušila pre Miu. Boli farebné a kvalitné.

 

 

Tretí už šila pre kamarátku, ktorej sa nosič veľmi páčil. A do toho prišla súťaž Čo dokáže mama pre mamy na materskej dovolenke. „Večer pred uzávierkou som sa rozhodla, že sa prihlásim, ale veľmi vážne som to nebrala. Až, keď ma vybrali medzi 12 finalistiek, začala som sa viac uchádzať o podporu a lajky,“ hovorí Bronislava.  

 

 

Konkurencia bola veľká, vyberalo sa z 97 výrobkov. „Je veľa mamičiek, ktoré vyrábajú veľmi pekné hand made veci. Ale nie všetky to chcú robiť aj pre iných, rozšíriť to hobby. Je to aj časovo náročné, pretože to robíte popri dieťaťu, hlavne v noci,“ vysvetľuje.

 

 

Ohlas v súťaži ju prekvapil. Pri obrázku ergonomického nosiča sa objavilo 1300 lajkov a niekoľko desiatok zdieľaní. „Taký pozitívny ohlas som naozaj nečakala,“ hovorí s úsmevom aj dnes. Súťaž nakoniec vyhrala.  

 

 

Zmenilo jej to život na materskej. Z hobby sa za niekoľko mesiacov stal biznis. Objednávky pribúdali a oslovil ju e-shop. Pre ten už šije dva nosiče za deň. „Väčšinou už šijem nosiče zo šatiek, látky si vyberajú ženy, ktoré si ho objednajú. Každý sa snažím šiť tak, akoby bol pre moju dcéru,“ hovorí Bronislava o Mii, ktorá má dnes už 15 mesiacov.    

 

 

Hoci popri dcérke ukončila Bronislava Froncová  štúdium na vysokej škole ako bakalárka, odbor, ktorý študovala ju neoslovil. „Venovala som sa výžive ľudí, ale nebavilo ma to. V tom, čo robím teraz som sa našla a veľmi ma to baví, uvidíme, čo bude ďalej,“ hovorí spokojne Bronislava Froncová.  

 

 

Salón DNJ Beauty&Style

Vlasy: Martina Kališová 

Vizáž: Saskia Baloghová

Oblieka: Módny salón MiraMarce

 

Pozrite si premenu na videu Janky Maťkovej:

Prečítajte si aj Zmenili sme spolumajiteľku salóna, ktorý ponúka svadobné šaty s príbehom