Manželka zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga Priscilla Chan očakáva ich prvé dieťa. Nadšený budúci otec o tom, samozrejme, informoval na svojej sociálnej sieti. Spolu s priznaním, že tehotenstvo je viac ako vysnívané a že mu predchádzali tri potraty a viaceré komplikácie. Zuckerberg tiež napísal, že je potrebné, aby ľudia hovorili o tom, ak sa pokusy mať dieťa končia aj nešťastne.

Zuckerberg a jeho manželka sú symbolom úspechu, potvrdením poučky, že ak niekto tvrdo pracuje, je kreatívny, nebojí sa a verí si, má šancu presadiť sa a pretaviť dobrý nápad na celosvetový fenomén. To, že priznali, že si prešli tým, čím prechádza čoraz viac párov, ich imidžu iste nepoškodí, ba čo viac, ešte môže mnohým ľuďom pomôcť.

Zuckerberga na Facebooku sleduje 33 miliónov ľudí. Celkom určite sú medzi nimi takí, čo prišli o nenarodené dieťa. Možno aj v presne ten istý deň, keď sa Zuckerberg pochválil so svojou novinkou. Iste sa našli takí, ktorých jeho status naplnil nádejou, ukázal im, že nie sú sami na svete, kto má, či mal také trápenie.

Vo svete celebrít a statusov je “spoveď” človeka jeho postavenia silnejšie ako informácia, že o dieťa prišla aj XY z nášho baráku, hoci to vôbec neznamená, že XY trpela menej ako Priscilla Chan.          

Facebook mnohí a celkom oprávnene kritizujú za to, že sa stáva prehliadkou našej samoľúbosti, úspechov, dobrých dovoleniek, zrekonštruovaných kuchýň, zlatučkých pekne najstajlovaných detí, vybratého, starostlivo naaranžovaného výseku našej reality.

Zuckerberg sa tiež mohol obmedziť len na to pekné a informovať o tom, že sa mu narodí dcérka. Rozhodol sa však zdieľať svoje najintímnejšie súkromie.

Iste budú takí, čo aj v tom uvidia marketing a spôsob ako sa udržať v médiách. Zuckerberg je iste  marketingový borec, ale tentoraz sa obrátil na cieľovú skupinu, s ktorou má spoločnú veľkú bolesť. Ale aj nádej. A to je viac ako všetky peniaze a úspechy.  

 

Prečítajte si aj Mne sa to nestane

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.