Zuzana Čaputová životopis, rodina, deti, partner

Zuzana Čaputová, životopis, rodina, deti, partner. Zuzana Čaputová zvíťazila v prezidentských voľbách 2019 a po inaugurácii 15. júna 2019 sa stane prvou slovenskou prezidentkou v histórii krajiny.

Zuzana Čaputová, životopis, rodina, deti, partner. Zuzana Čaputová zvíťazila v prezidentských voľbách 2019.

Zuzana Čaputová sa po inaugurácii 15. júna 2019 stala prvou slovenskou prezidentkou v histórii krajiny.

Zuzana Čaputová životopis, rodina, deti, partner

Právnička Zuzana Čaputová do úradu nastúpila ako najmladšia prezidentka vo veku 45 rokov, ako rozvedená žena a mama dvoch dcér. Jej partnerom bol hudobník, básnik, textár a fotograf Peter Konečný (52).

Od mája 2020 je jej partnerom dlhoročný aktivista Juraj Rizman (44), ktorý v minulosti pôsobil ako šéf slovenskej pobočky organizácie Greenpeace, člen občianskeho združenia Via Iuris i poradca prezidentky pre životné prostredie a občiansku spoločnosť. 

V marcových prezidentských voľbách získala Zuzana Čaputová 58,40 percenta hlasov a porazila diplomata Maroša Šefčoviča, ktorého volilo 41,58 percenta Slovákov a Sloveniek. Volebná účasť bola 41,79 percenta.

Zuzana Čaputová (1973) sa 15.6 2019 stala najmladšou slovenskou prezidentkou. 

  • Deti: 2 dcéry
  • Žije v Pezinku.

Prezidentka Zuzana Čaputová 20.6.2023 oficiálne oznámila, žeč nebude opätovne kandidovať v budúcoročných voľbách na post hlavy štátu. Informovala o tom v Prezidentskom paláci.

"Neberte, prosím, moje rozhodnutie nekandidovať ako dôkaz toho, že so slušnosťou sa nedá uspieť. Dajú sa s ňou vyhrať voľby, vykonávať mandát a ostať pritom najdôveryhodnejším politikom," povedala Čaputová.

Zuzana Čaputová deti a rodina

Zuzana Čaputová novoročný prejav

Zuzana Čaputová instagram

Týranie, zneužívanie a zanedbávanie detí - Zuzana Čaputová