BRATISLAVA. Prvý ročník umeleckého projektu Biela noc navštívil v Bratislave rekordný počet návštevníkov - podľa odborných odhadov prišlo až stotisíc ľudí. Ľudia chodili po jednotlivých dielach podľa mapky alebo aj bez. Medzi návštevníkmi boli všetky vekové kategórie, prišli aj rodiny s deťmi.

Problémy spôsobilo počasie. Pre dážď niektorým dielam zlyhávala elektrina. Technický problém mal napríklad domček na Štrkovci – ten si môžete pozrieť až do 25. októbra.

 

 

Nápor umeniachtivých ľudí nezvládala miestami ani mestská hromadná doprava. Dopravný podnik kvôli akcii žiadne linky nepridával. Na svojom webe informoval, že treba počítať s meškaním spojov od 10 minút až do hodiny po ôsmej večer. Neskôr pribudol oznam, že do niektorých spojov sa ľudia už nedostanú.

Cyklokoalícia radí na budúci ročník využiť ako dopravný prostriedok radšej bicykel.

 

 

Biela noc je prestížny medzinárodný umelecký projekt. Vznikla v roku 2002 v Paríži. Odtiaľ sa rozšírila do miest ako New York, Los Angeles, Chicago, Miami, Santa Monica, Montreal, Toronto, Rím, Tel Aviv, Gaza, Jeruzalem, Madrid, Brusel, Riga, Bukurešť, Amsterdam, Brighton, Turín, Naples, Petrohrad. Pred piatimi rokmi bola Biela noc prvýkrát na Slovensku – v Košiciach. Tento rok sa pridala aj Bratislava.

 

 

 

 

 

 

 

Prečítajte aj Po veľkých plánoch zostal chátrajúci tobogán a opustené stánky