Navždy šik!  je šlabikár krásy. Kniha o tom, ako starnúť po francúzsky – graciózne a štýlovo. Možno ste si všimli, že aj Francúzky, ktoré už prekročili štyridsiatku, sú očarujúce a šarmantné. Záleží im na rozvoji intelektu, na tom, aby vedeli na úrovni konverzovať, ale rovnako je pre ne dôležité, aby boli šik. Vyzerajú mladšie, ako v skutočnosti sú, a celý život si zachovávajú štýl. Narodeniny chápu ako oslavu svojho pohodového života a zároveň ako dobrý dôvod vyraziť na nákupy a potom sa perfektne nahodiť na oslavu ďalšieho výročia.

 

 

Triky a tajomstvá

Autorka skvelej knihy Navždy šik! Tish Jettová je americká novinárka a módna editorka. Dlhé roky žije vo Francúzsku a tamojšie ženy ju očarili. Pozoruje Francúzky, ktoré už prekročili štyridsiatku, aby odhalila ich tajomstvá a mohla sa o ne s čitateľkami podeliť.

V jednotlivých kapitolách knihy prezrádza triky a tajomstvá, vďaka ktorým sa žena istého veku (bez ohľadu na to, kde žije) bude cítiť mlado, vyzerať dobre a bude intelektuálne na úrovni – rovnako ako Francúzky.

Skúma napríklad, ako sa šatník Francúzok, ich stravovanie, skrášľovacie procedúry, starostlivosť o vlasy, pleť a pokožku postupom času menia, pričom podstata zostáva rovnaká. Ukazuje, ako Francúzky v istom veku zdôrazňujú svoje silné stránky a zriedka (alebo skôr nikdy) nehovoria o obavách, omyloch, chybách a nedostatkoch. Pretože vo Francúzsku nemá krása, štýl, inteligencia a šarm dátum exspirácie.

 

 

Raz za týždeň

V novinke Navždy šik! sa napríklad dozviete, prečo je naozaj nevyhnutné, aby ste si robili pravidelný píling tváre.
Gommage alebo píling odstraňuje mŕtvu pokožku a tvár je potom čistá a ružovkastá. Mimochodom, slovo gommage znamená vygumovanie:).

Autorka T.Jettová ďalej píše:
– Až donedávna som si myslela, že píling odstraňuje mejkap, ale nie je to tak a ani o to nejde. Pred pílingom alebo vygumovaním musí byť pleť čistá. Elodie, kozmetička a majiteľka módnych kúpeľov neďaleko Paríža, to vtipne zhodnotila: „Ak si urobíte píling bez toho, aby ste sa najprv odmaľovali, je to, ako keby ste sa osprchovali oblečené.“
– Gommage sa môže použiť aj na mierne popraskané pery.
– Po gommage má nasledovať vhodná – jemná, vždy mierne zvlhčujúca – maska. Ak máte mimoriadne mastnú pleť, čo je dosť zriedkavý prípad, požiadajte svoju dermatologičku, aby vám dala masku, ktorá je vhodná pre váš typ pleti, alebo si dajte po pílingu svoj obľúbený krém.
– Dominique Ristová z významnej francúzskej kozmetickej spoločnosti povedala: „Pleť vám rozumie len vtedy, keď sa jej prihovárate nežne.“
– Keď nájdeme prípravky s vyhovujúcimi zložkami, vyberieme si ten, ktorý sa nám viac páči alebo najkrajšie vonia. To je už vec vkusu.

Množstvo tipov a trikov nájdete v novej knihe Navždy šik!