Česko a svet sa s legendárnym českým a československým spevákom Karlom Gottom budú lúčiť dva dni. V piatok je v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe verejné rozlúčenie, umelcov pohreb so štátnymi poctami sa uskutoční v sobotu 12. októbra o 11.00 h v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. 

Do katedrály prišla manželka Ivana Gottová s dcérami, prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš. Omšu vedie kardinál Dominik Duka, krátko prehovorila speváčka Eva Pilarová. Pozvaných je niekoľko sto hostí - prišli Helena Vondráčková, Leoš Mareš, Jaromír Hanzlík, Richard Krajčo, Dagmar Patrasová, Felix Slováček, Miroslav Žbirka, Ivana Chýlková a ďalší.

 

S príhovorom o Karlovi Gottovi by mala vystúpiť herečka Jiřina Bohdalová, pričom duchovné piesne od Césara Francka a Franza Schuberta zaspievajú Eva Urbanová, Štefan Margita a Lucie Bílá.

 

Karel Gott pohreb fotogaléria - kliknite tu:

So zosnulým českým spevákom Karlom Gottom sa v piatok do pražského Žofína prišlo rozlúčiť asi 49.000 ľudí. Pre spravodajský portál Novinky.cz to uviedol prevádzkový riaditeľ paláca Žofín Jan Hrubý.

Rozlúčka s obľúbeným spevákom sa skončila v piatok okolo polnoci. Do veľkej sály paláca Žofín sa nakoniec dostali všetci záujemcovia, ktorí si vystáli rad. Na vstup sa čakalo v priemere okolo dvoch hodín. Spomienková akcia sa uskutočnila bez komplikácií a dôstojnej atmosfére, dodali Novinky.cz.

 

 

Pohreb Karla Gotta so štátnymi poctami v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade sa začal v sobotu predpoludním. Je pre rodinu a priateľov, je to uzatvorená spoločnosť. Česká vláda na sobotu vyhlásila štátny smútok. Štátne vlajky na Pražskom hrade a v Lánoch už 2. októbra z rozhodnutia prezidenta Miloša Zemana stiahli na pol žrde.

 

 

Karel Gott pohreb

Svetoznámy český spevák zomrel 1. októbra krátko pred polnocou vo veku 80 rokov v kruhu svojej rodiny. Spevák v polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Poruchu krvotvorby mu lekári diagnostikovali už pred poldruha rokom. 

Počas skoro 60-ročnej úspešnej speváckej dráhy získal prakticky všetko, čo sa získať dalo. Je držiteľom 22 československých, 20 českých zlatých slávikov. Vydal skoro tri stovky albumov, za ktoré získal viac ako 60 zlatých, 14 platinových platní a desiatky ďalších medzinárodných ocenení.