Na pohreb Karla Gotta so štátnymi poctami v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade prišli okrem najbližšej rodiny i stovky osobností, medzi nimi aj slovenskí speváci a speváčky. 

Karel Gott pohreb hostia - fotogaléria kliknite tu

Herečka Jiřina Bohdalová, ktorá na žiadosť Karla Gotta mala na jeho pohrebe príhovor, vysvetlila, že pôvodne mal Karel Gott hovoriť na jej poslednej rozlúčke. Tento sľub nedodržal. "Inak jeho slovo vždy platilo," povedala.

"Od rodičov dostal v génoch slušnosť, noblesu a džentlmenstvo," povedala Jiřina Bohdalová a dodala, že Gott bol i "človek z mäsa a kostí", ktorý sa veľakrát mýlil, padol a znovu vstal.

 

 

Pripomenula, že o príhovor ju požiadal samotný Karel Gott, s ktorým boli "celoživotní kamaráti".  Gott bol podľa nej neuveriteľne pracovitý a priťahoval k sebe veľké množstvo vynikajúcich umelcov svojej doby. Odišiel zmierený a s čistým štítom, uviedla Bohdalová. "Karel, počítaj tam so mnou a drž mi miesto, mám pre teba skvelý židovský vtip," ukončila s humorom svoj prejav umelcova blízka priateľka.

 

 

Karel Gott pohreb hostia

Na pohreb Karla Gotta so štátnymi poctami v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade prišli okrem najbližšej rodiny i stovky osobností, medzi nimi aj slovenskí speváci a speváčky. Prišla Marika Gombitová, Vašo Patejdl, Miro Žbirka a ďalší. V prvej rade sedela vdova Ivana Gottová a dcéry Charlotta Ella a Nella Sofia.

Verejnosť sledovala rozlúčku s Karlom Gottom na veľkoplošných obrazovkách na Hradčianskom námestí a na treťom nádvorí Pražského hradu.