Pieseň Srdce nehasnou, ktorá sa stala hitom počas života Karla Gotta, zaznela aj na jeho pohrebe. Vznikla k jeho 80. narodeninám a Gott ju naspieval so svojou staršou dcérou Charlotte Ellou. Pieseň otextoval Richard Krajčo, ktorý dnes prišiel aj na Gottov pohreb. 

 

Pieseň Gotta s dcérou Srdce nehasnou

„Mne veľmi prekvapivo zazvonil raz telefón a na druhej strane sa ozval Karel Gott. Najprv tak nenápadne, že videl prvýkrát náš veľký koncert, ani som nevedel, že na ňom v O2 aréne bol, že sa mu to veľmi páčilo a chcel mi to iba povedať. Videl toho vraj dosť a že neznieme ako česká kapela a mal z neho veľkú radosť. Tak sa dlho nedialo nič a potom mi zavolali znova, tentoraz už aj s jeho báječnou ženou Ivankou, a poprosili ma, či by som sa nepokúsil napísať pre neho pieseň, duet," povedal Krajčo, líder skupiny Kryštof v júli na festivale Colours of Ostrava.

Pieseň Srdce nehasnou je vôbec prvou, ktorú napísal Richard Krajčo pre niekoho iného ako pre svoju kapelu.  "Ja som pre nikoho nič nenapísal, vždy som to schovával iba pre našu kapelu, tak som im povedal, že neviem, či to dokážem. Nedali mi tematicky žiadne ohraničenie, iba časovo, chceli, aby sa to stihlo behom januára a februára maximálne. Tak som im prisľúbil, že sa o to pokúsim a že uvidíme, ako to dopadne. A ono to dopadlo,“ povedal Krajčo.

 

 

Pieseň Gotta s dcérou Srdce nehasnou

Karel Gott duet so svojou dcérou veľmi prežíval a Krajča pochválil. „Vystihol môj momentálny pocit, čo prežívam. Je to rozhovor pomaly stárnuceho otca, ktorý má svoje skúsenosti a vie, čo všetko ho môže čakať, aké prekvapenia, napríklad aj nemilé, s veľmi mladou dcérkou,“ povedal ešte v máji Karel Gott pre Českú televíziu. 

Gott uviedol, že jeho dcérka v nej dokázala, že už je z nej hotová speváčka.