Koka sušienky retro sú skutočná dobrota mojho detstva, vyskúšajte si ich tento rok pripraviť s našim jednoduchým receptom. Ženy v meste s vami pečú pred Vianocami aj tento rok.

Koka sušienky retro

Hľadáte dokonalý vianočný recept, ktorý vás vráti späť do čias detských Vianoc? Skúste si pripraviť tieto retro koka sušienky, ktoré sú nielen chutné, ale aj jednoduché na prípravu. Tento tradičný recept kombinuje maslo (ak chcete Heru) s hladkou špaldovou múkou, strúhaným kokosom, cukrom a kakom na vytvorenie drobných sladkostí, ktoré sú perfektným doplnkom k vianočnej atmosfére.

Cesto pre Koka sušienky je úžasne jednoduché na prípravu a vyžaduje len krátky čas na odpočinok v chladničke, čo uľahčuje plánovanie v rušnom vianočnom období.

Po odpočinku cesto jednoducho vyvaľkáte, nakrájate a vytlačíte vzor vidličkou, čím vytvoríte krásne a jedinečne vzorované sušienky. Tieto koka sušienky retro nie sú len chutným potešením, ale sú aj výborným spôsobom, ako vytvoriť vianočnú náladu a tradíciu v domácnosti.

Či už ich pripravujete pre rodinu, ako súčasť vianočnej hostiny alebo ako sladký darček pre priateľov, tieto sušienky sú výbornou voľbou. Ich jednoduchá príprava a dlhá trvanlivosť z nich robia ideálny recept na začiatok vianočnej pečenia.

Pripravte si retro koka sušienky podľa tohto osvedčeného receptu a užite si ich lahodnú chuť a pohodlie domova počas sviatočných dní. Dobrú chuť! Skúste aj recept na kokosové pusinky, alebo vanilkové rožky.

Ingrediencie

250 g masla alebo Hery, 300 g hladká špaldová (hladká) múka, 120 g jemný strúhaný kokos, 120 g práškový cukor alebo pomletý trstinový cukor, 2,5 zarovnaných polievkových lyžíc kakaa,

Postup receptu

  1. Zo všetkých surovín si spracujeme kompaktné cesto. Zabalíme do fólie a necháme v chlade odležať 30 minút.


     
  2. Odležané cesto rozdelíme na 5 častí. Vyšúľame z nich menšie valčeky, ktoré potom krájame na 1 cm kúsky. Jednotlivé kúsky ešte trošku stlačíme a vidličkou urobíme odtlačok. Takto nám vzniknú domáce koka sušienky.


     
  3. Väčší plech vystelieme papierom na pečenie. Ukladáme naň sušienky, ktoré pečieme pri teplote 160 °C asi 12 minút.

Tip od žien v meste: Retro koka sušienky je najlepšie uložiť v uzatvorenej dóze. Pripravte si ich pokojne aj pár týždňov pred Vianocami, vydržia veľmi dlho, ak sa dovtedy nezjedia. Je to dokonalé vianočné pečivo. Dobrú chuť.

Videorecept