Aj šťavnaté kokosové pusinky majú svoj vianočný recept. Kokosové pusinky jednoducho patria určite medzi obľúbené vianočné pečivo, ale určite s nimi potešíte rodinu aj inokedy. Vyskúšajte ďalší recept z portálu Ženy v meste.

Kokosové pusinky

Kokosové pusinky si našli svojich fanúšikov v každej rodine. Zvýšili vám pri pečení bielka? Máte radi kokos? Potom si náš recept na kokosové pusinky určite zamilujete. Potrebujete iba tri základné ingrediencie – bielka, cukor a kokos.

Vybrali sme pre vás výborný recept z portálu Ženy v meste, ktorý sa oplatí vyskúšať. Je vhodný aj pri bezlepkovej diéte. Kokosové pusinky sú vo vnútri mäkké a šťavnaté, zvonku chrumkavé.  Chutia jednoducho fantasticky.

A Vianoce tak môžu pokojne prísť, tá pravá vianočná nálada s kokosovými pusinkami určite príde rovnako. Vyskúšajte aj recept na linecké cesto.  Tu je zase recept na snehové pusinky zo 4 bielkov. Tu je náš recept na najlepšie snehové pusinky.

 • Počet kusov: 40
 • Čas prípravy: 20 minút
 • Čas pečenia: 15 minút

 

Ingrediencie na kokosové pusinky

(na 40 ks)

 • 4 bielka,
 • 300 g práškový cukor,
 • 250 g  strúhaný kokos,
 • štipka soli,

na ozdobenie:

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na prípravu kokosových pusiniek

 1. Nad parou v hrnci si mixérom vyšľaháme bielka s práškovým cukrom do peny (cca 10 minút). Necháme trošku vychladnúť, pridáme štipku soli a strúhaný kokos. Jemne premiešame, aby sa ingrediencie spojili.


   
 2. Z tejto dávky upečieme cca 40 kusov (dva veľké plechy), záleží aké veľké pusinky zvolíme. 


   
 3. Na plech vystlaný papierom na pečenie ukladáme lyžicou kôpky (5 cm), tvarujeme pusinky. 
 4. Sušíme/pečieme pri teplote 150o C 10-15 minút. Oba plechy môžeme piecť naraz teplým vzduchom, ušetríme si čas. Mali by mať taký ružovkastý nádych. Nepečieme však pridlho, aby nestvrdli.


   
 5. Po vychladnutí ich máčame v čokoládovej poleve, môžeme posypať cukrárskymi perličkami alebo kokosom. Aj bez polevy chutia výborne.


   
 6. Na uskladnenie nám postačí dóza. Keď ich polejeme čokoládou, je lepšie ich skladovať v chlade. Pripravte si kokosové pusinky podľa nášho fotoreceptu - kliknite.

Dobrú chuť. ❤️🎄 Vyskúšajte aj recept na hneď mäkké vianočné perníčky