Na prvú scénu, ktorú nakrútili k filmu Star is born (Zrodial sa hviezda - poz.red.), prišla Lady Gaga nalíčená len veľmi mierne. “Vyzerala som, že ani žiaden make-up nemám. Ale Bradleyho (Coopera, režiséra filmu  - poz.aut.) som nepresvedčila. Podal mi vreckovku a povedal: Nechcem žiadny make-up na tvári,” povedala Lady Gaga v rozhovore pre Berliner Zeitung.

Extravagantná ikona popu, ktorá vyrážala dych kurióznymi oblekmi z čerstvého mäsa či bublinkovej fólie, sa nezriekla make-upu len vo filme. Posledné mesiace otvára témy, v ktorých nič nepredstiera a nič neprikrášľuje. 

 

Lady Gaga a jej legendárny kostým zo surového mäsa. Foto - TASR/AP

 

Lady Gaga sa cítila škaredá 

Byť nenalíčená bola pre Lady Gaga úplne nová situácia. “Cítila som sa ešte zraniteľnejšia a neisto. Ale potom bolo neuveriteľne oslobodzujúce, nemusieť sa viac skrývať,” povedala. Americká speváčka a herečka toho o sebe a svojom živote skrýva stále menej a otvára trinástu komnatu. Za šialenými kulisami a kostýmami totiž skrývala ťaživé tajomstvá. Až teraz, po rokoch, o nich otvorene hovorí.

Priznáva, že pri nakrúcaní spomínaného filmu sa cítila byť veľmi neatraktívna. „Keď moja postava hovorila o tom, akou škaredou sa cíti byť, bolo to naozaj. Keď som začínala, tiež som nebola najväčšia kráska,“ spomína umelkyňa na svoje začiatky v šoubiznise. Speváčka s talianskymi koreňmi totiž sprvu trpela pre svoj výrazný nos a nižší vzrast, keďže meria len 155 centimetrov. Otvorila však oveľa ťaživejšie témy.

 

Výstredná Lady Gaga.   Foto - TASR/AP

 

Lady Gaga priznala, že ju znásilnili

Globálny úspech totiž podľa nej automaticky neprináša pocit šťastia a naplnenia. Len málokto tušil, že Lady Gaga dlho bojuje s depresiami. Verejnosť šokovalo jej priznanie, že ju ako 19-ročnú znásilnil o 20 rokov starší hudobný producent. So svojou traumou bojovala sama a veľmi dlho. Dokonca o tomto desivom zážitku nikomu nepovedala. Až kopiace sa zdravotné problémy ju prinútili konať. Diagnostikovali jej posttraumatický syndróm.

Lady Gaga si dlho odmietala priznať, že sa to stalo práve jej. „Zasiahlo ma to veľmi tvrdo, bola som traumatizovaná. Hovorila som si, že musím ísť ďalej a dostať sa z toho,“ priznala sa. Neskôr o tom napísala pieseň Swine.

„Nevedela som, čo si o tom mám myslieť. Nevedela som, či si to mám vyčítať, či to bola moja chyba. Bolo to niečo, čo mi zmenilo život, zmenilo to mňa, zmenilo to moje telo, zmenilo to moje myšlienky,“ prezradila. Dokonca z toho, čo sa jej stalo, obviňovala samú seba, kvôli jej výstrednému štýlu obliekania. „Som provokatívny človek a myslela som si, že som to spôsobila sama, že to bola moja chyba,“ dodala.

 

 

Lady Gaga o alkohole a drogách

Získať znova pohodu a pociť šťastia bolo veľmi zložité. Bojovala s poruchami príjmu potravy. „Veľmi som sa pre to trápila. Hovorila som si, prečo neviem byť šťastná? Ale potom mi došlo, že som sa taká narodila a že niektorí ľudia majú problém vidieť to svetlo. Ale depresia sa musí brať vážnejšie,“ povedala fanúšikom na jednom zo svojich koncertov.

Psychické problémy však neboli jediným démonom, nad  ktorým Lady Gaga zvíťazila. Prepadla totiž aj drogám a alkoholu. Pomocnú ruku jej podal kolega zo šoubiznisu, spevák Elton John. „Elton si ma podal veľmi priamo a striktne. A zachránil mi život,“ povedala.

Alkohol a drogy určujú aj dej filmu Zrodila sa hviezda.  “Želala by som si, aby sme vedeli oveľa skôr rozpoznať príznaky týchto závislosti a vedieť pomôcť. V mojom okolí je veľa takých ľudí. Súvisí to s tým, že byť slávny je celkom neprirodzená vec. Na to sa nedá pripraviť. Stane sa to a váš život je postavený na hlavu,” povedala pre Berliner Zeitung.

 

Lady Gaga a Bradley Cooper vo filme Zrodila sa hviezda.   Foto - TASR/AP 

 

Lady Gaga zo speváčky na herečku

Umelkyňa, ktorá celosvetovo prerazila pred desiatimi rokmi, má za sebou nielen prerod zo speváčky na herečku, ale za toto obdobie zmenila aj svoj imidž. Lady Gaga, ktorej pseudonym vymyslel manažér podľa známej piesne od kapely Queen –Radio GaGa, sprvu šokovala poriadne výstredným imidžom. Obklopila sa tímom ľudí v tzv. Haus of Gaga, ktorí jej vymýšľali šialené a odvážne kostýmy. Ako však čas plynul, rebelka krotila svoje výstrelky a teraz sa prezentuje ako uhladená a štýlová dáma so zmyslom pre módu. Dokonca ju zväz módnych dizajnérov označil za módnu ikonu. Z Lady Gaga je dnes viac lady ako gaga. 

 

 

Stefani Joanne Angelina Germanotta, ako sa v skutočnosti Lady Gaga volá, pritom vyrastala v katolíckej rodine, na klavír hrala už ako štvorročná. Neskôr táto rodáčka z New Yorku študovala na umeleckej škole a pôsobila v rockovej kapele, dokonca vydala džezový album. V súčasnosti sa zasadzuje za LGBTI práva, ale bojuje aj proti šikane medzi mladými. Práve medzi nimi má najviac fanúšikov, ktorí ju volajú Mother Monster (Matka Príšera) a ona im hovorí Little Monsters (Príšerky).  

Talentovaná Američanka má na svojom konte niekoľko hudobných cien Grammy a už aj Zlatý Glóbus a teraz zažiarila v hereckej profesii. Filmoví kritici minulý týždeň ocenili jej herecké umenie za postavu Ally vo filme Star is Born (Zrodila sa hviezda). Málokto si pritom myslí, že to bude jej jediná cena za film, v ktorom sa Lady Gagag ukázala skutočnejšia, ako sme ju dlhé roky vnímali.

 

Speváčka a herečka Lady Gaga.   Foto - TASR/AP