Dvadsaťosemročná Melania Geymonatová a jej priateľka Chris sa v londýnskom autobuse dostali do ostrého konfliktu so skupinou mladíkov. Keď zistili, že dievčatá sú homosexuálny pár, začali na ne pokrikovať a nútili ich, nech sa začnú bozkávať, informuje BBC.

Keď to ženy odmietli, muži ich zbili tak, že mali obe zakrvavené tváre.  
 

 

 

Melania Geymonatová: Snažila som sa vtipkovať a oni ju bili

Lesbický pár sa stal cieľom homofóbneho útoku minulý týždeň v skorých ranných hodinách na hornom poschodí klasického londýnskeho double-decker.

"Skúšala som ich upokojiť a tak som vtipkovala. Myslela som, že odídu. Chris predstierala, že je jej zle, ale oni nás stále obťažovali, hádzali po nás mince a bavilo ich to čoraz viac," napísala Geymonatová na Facebook.

"Potom som už len videla, že Chris sa s nimi bije, ja bežím za ňou a vidím, ako krváca z tváre a traja z nich ju bijú. Potom udreli mňa, zamotala sa mi hlava a spadla som. Neviem, či som stratila vedomie. Autobus zastavil a zrazu bola na mieste polícia, "dodala.

 

 

Útok vyšetruje Scotland Yard

Prípad vyšetruje Scotland Yard a žiada verejnosť o pomoc. Obe ženy museli byť prevezené do nemocnice. Podľa Geymonatové jeden z mužov hovoril španielsky.
 
K prípadu sa vyjadrila aj premiérka Theresa Mayová. „Bol to odporný útok a v myšlienkach som s napadnutým párom. Nikto by nemal nikdy skrývať, kto je alebo koho miluje. Musíme spolupracovať na odstránení neprijateľného násilia voči komunite LGBT," povedala podľa BBC.