Polícia preveruje predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu v súvislosti s podozrením zo sexuálneho zneužívania. TASR o tom informovala hovorkyňa banskobystrickej krajskej polície Mária Faltániová.

 

Kotleba a sexuálne zneužívanie

"Uvedená informácia bola odstúpená na preverenie na vecne a miestne príslušný útvar – Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici s podozrením zo spáchania zločinu sexuálne zneužívanie," komentovala Faltániová.

Portál Topky.sk v piatok informoval, že Kotleba, ktorý v minulosti pôsobil ako učiteľ na gymnáziu v Banskej Bystrici, mal mať pomer s mladistvou študentkou. Tá otehotnela a tvrdila, že otcom je práve Kotleba.
 

Kotleba a sexuálne zneužívanie - ĽSNS to odmieta

ĽSNS odmieta obvinenia týkajúce sa sexuálneho zneužívania predsedom strany Marianom Kotlebom. Pre TASR to uviedol podpredseda ĽSNS Martin Beluský. "Uvedené informácie sú nepravdivé. Jediné dieťa, ktoré Marian Kotleba má, je syn Ľudovít s manželkou Frederikou. Tieto informácie už boli viackrát v minulosti na neho vytiahnuté ako pokus o jeho diskreditáciu a poškodenie mena," komentoval.

Ako doplnil, Kotleba mal v minulosti dlhoročný vzťah so ženou, ktorá bola jeho rovesníčka. "Aj v tomto prípade niekto účelovo vyťahuje klamstvá pred voľbami, pretože obviňovať je jednoduché," dodal.
 

Frederika Kotlebová

Marian Kotleba sa podľa Topky.sk oženil v roku 2014. Za ženu si zobral vtedy 18-ročnú Frederiku, s ktorou mal vzťah od jej 16-tich rokov. Po dvoch rokoch od svadby sa im narodil syn Ľudovít, potom však prišla kríza. Frederika Kotlebová nakoniec podala žiadosť o rozvod.