Meryl Streepová o svojej mame:

“Keď moja matka vošla do miestnosti, rozžiarila ju. Každý, s kým sa stretla, zrazu zosmutnel, keď odchádzala. Pre mňa to bolo niečo, čo som na nej nesmierne obdivovala. To, ako dokázala svojou prítomnosťou zasiahnuť svoje okolie. Bola vždy mojou učiteľkou, hovorila mi: Meryl, si schopná byť čímkokoľvek. Dokážeš čokoľvek, do čoho budeš ochotná vložiť svoju dušu.  Ak budeš lenivá, nedokážeš veci dotiahnuť do úspešného konca, ale ak do toho pôjdeš naplno, dokážeš čokoľvek.

A ja som jej uverila. Hovorila mi to už od malička a možno preto som sa stala arogantnou a namyslenou. (smiech).

 

Michelle Obamová o vzdelávaní žien:

“Najväčšou prekážkou, s ktorou sa mladé dievčatá dnes stretávajú, je vzdelanie. Vzdelanie, vzdelanie a ešte raz vzdelanie! Veľa mladých ľudí si myslí, že stredná škola im zaručí úspech a slávu. Ja však stále prízvukujem, že vzdelanie je tá najskvelejšia vec na svete, ktorej by sa mali venovať celý život.”

 

 

 

Meryl Streepová o tom, prečo hrá silné ženy:

“Stretávam sa s tým, že mi ľudia hovoria, prečo tal často hrávam silné ženy. Vždy sa ich pýtam: Pýtali ste sa na to niekedy mužov? Pýtali ste sa niekedy mužov, či často hrávajú silných mužov? Nie! Pretože od mužov sa to očakáva. Očakáva sa, že dokážu byť silní. Prečo takou nemôže byť žena? Moje tri dcéry (Mamie, 32; Grace, 29; and Louisa, 24) prišli na svet ako silné ženy, čo môže byť pre niekoho desivé.”

 

 

Michelle Obamová o vzájomnej podpore žien:

“Niekedy sme my, ženy, kritické k postojom a názorom iných žien. Môžem sa venovať svojej kariére? Čo ak chcem zostať doma s deťmi? Čo ak stratím vplyv a moc? Nezabúdajme, že sme každá iná, každá z nás má iné ciele a chceme v živote dosiahnuť odlišné veci.”

 

 

 

Michelle Obamová o radách, ktoré dáva svojím dcéram:

“Nesnažím sa svojím dcéram vnucovať svoje názory ani im dávať overené rady. Nesnažím sa o to, aby sedeli a počúvali moje prednášky o sebadôvere. Snažím sa radiť im nenútene, v rozhovoroch, ktoré spolu vedieme. Keď sa bavíme o ich priateľoch, o ich cieľoch, výzvach. Snažím sa vychovávať ich hravou formou a nie spôsobom, ktorý by ich len nahneval. Myslím si, že takto sa k nim moja rada dostane tou najlepšou cestou.”

 

 

Meryl Streepová o tom, že sa treba prekonať:

“Nie som človek, ktorý rád vystupuje a reční na verejnosti. Keď však príde ten moment, že mám stáť v žiare reflektorov a rozprávať, predstavujem si, že to dokážem. Tak, ako by to dokázala moja mama.  Je skvelé predstavovať si, že dokážete niečo, o čom si myslíte, že je to nad vaše sily. Robím to každý deň. Pretože, úprimne, keby som to nerobila, trávila by som celé dni doma a premýšľala o tom, čo bude na večeru.” 

 

Prečítajt si aj Šesť najlepších filmov Meryl Streepovej

 

 

 

 

 

Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.