Keď si Serena Williamsová dala dole bundu, viac ako jej návrat po materskej dovolenke na tenisový turnaj French Open zaujalo divákov jej oblečenie. Farbou i štýlom. Na sebe mala čiernu priliehavú kombinézu s červeným opaskom.

 „Cítim sa ako bojovníčka. Superhrdinka. Kráľovná z Wakandy," spomenula svoj obľúbený komiks. "Chcem si to tu užiť a uvidíme, čo sa stane,“ povedala podľa BBC.

 

 

Problémy po tehotenstve majú mnohé ženy

Krátko po zápase, v ktorom porazila Kristýnu Plíškovú 7:6 a 6:4 vysvetlila, že jej oblečenie je odkazom pre všetky mamy, ktoré sa dlho zotavovali po náročnom tehotenstve. "Prešli si zložitým psychickým a fyzickým obdobím a problémami s vlastným telom, ale majú odhodlanie a veria samy sebe. Beriem to ako šancu veľa žien a detí inšpirovať,“ vysvetlila 36-ročná Williamsová, mama malej Alexis Olympie.

Priliehavé oblečenie nosí americká tenistka aj kvôli problémom, ktoré mala po narodení dcéry. Bojovala s krvnými zrazeninami, aj preto trénuje v kompresných nohaviciach. „Ani neviem, koľko som ich (zrazenín) za posledných 12 mesiacov mala,“ povedala a k mačaciemu úboru dodala: „Je zábavný a funkčný. Vďaka nemu som schopná hrať bez problémov,“ vysvetlila.

 

Americká tenistka Anne Whiteová v roku 1985 (vľavo) a Serena Williamsová dnes.  Foto koláž - TASR/AP

 

Plíškovej sa úbor nepáčil 

Súperka Plišková veľa pochopenia pre nový outfit nemala. „Čo si ja pamätám, tak aj keď bola skutočná zima, nenechali nikoho hrať v dlhých nohaviciach. Ale Serena má svoje pravidlá. To jediné ma zarazilo. Inak pokojne nech si hrá aj nahá,“ citoval ju idnes.cz. „Ja som sa čudovala, že v tom vôbec môže podľa pravidiel hrať. Ani neviem, čo to vlastne bolo. Nejaký neoprén?“ dodala Plíšková.

Nie je to prvý netradičný úbor, ktorý sa objavil na antuke. V roku 1985 americká tenistka Anne Whiteová hrala v priliehavom bielom oblečení počas Wimbledonu proti Pam Shriverovej. Obliekla sa tak, pretože pršalo a jej zápas 1. kola prerušil dážď. Na druhý deň jej vrchný rozhodca Alan Mills prikázal obliecť sa podľa pravidiel turnaja.  

Serena Williams už v podobnom oblečení hrala v roku 2002 US Open. "Toto je verzia 2.0," smiala sa držiteľka 23 singlových titulov z podujatí veľkej štvorky.