Uznávaná americká herečka, ktorá počas udeľovania Zlatých Glóbusov získala Cenu Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo, v ďakovnej reči kritizovala Donalda Trumpa bez toho, aby jeho meno spomenula. Trump nastupuje 20. januára do Bieleho domu ako úradujúci prezident. 

 

 

„Jedno predstavenie ma tento rok ohromilo. Nie preto, že bolo dobré, nič dobré na ňom nebolo, ale bolo efektívne a splnilo svoj účel. Bolo to chvíľa, keď osoba, ktorá zasadne do najrešpektovanejšieho kresla v našej krajine, sa vysmievala invalidnému reportérovi. Niekomu, kto sa nemôže brániť, čo sa týka jeho postavenia, moci a schopnosti sa brániť. Zlomilo mi to srdce, lebo to nebolo vo filme, ale v skutočnosti,“ povedala Streepová počas slávnostného udeľovania Zlatých Glóbusov v Beverly Hills. Narážala na postihnutého reportéra denníka New York Times Sergea F. Kovaleskeho, ktorého vlani na predvolebnom mítingu v Južnej Karolíne Trump zosmiešňujúco imitoval. 

Streepová povedala aj to, že Hollywood je plný cudzincov a "keď ich vykopnete, nebudete sa mať okrem amerického futbalu a zmiešaných bojových umení na čo pozerať".

V miestnosti plnej filmových hviezd dodala, že akcie Donala Trumpa legitimizujú šikanovanie a že by sa to mohlo prekvapiť v každodennom živote. Vyzvala ich preto, aby bojovali za slobodu tlače, ktorá pôsobí ako brzda Trumpovej moci. 

Streepová vyvolala svojou kritikou veľkú pozornosť, Trump jej to vrátil.

„Meryl Streepová, jedna z najpreceňovanejších herečiek Hollywoodu, ma nepozná, ale útočila na ma (v nedeľu) na Zaltých Glóbusoch. Je to poskok Hillary, ktorá poradne prehrala,“ napísal o trojnásobnej držiteľke Oscara nový americký prezident na twitteri.

 

Prečítajte si aj Meryl Streepová zažiarila ako Donald Trump