Uhorkový šalát so smotanou je pre mňa skvelá klasika, ako si spríjemniť klasické hlavné jedlo. Príprava uhorkového šalátu so smotanou a cesnakom je pritom tak jednoduchá.

Uhorkový šalát so smotanou

Klasický uhorkový šalát je výborná vec, ale keď sa k nemu pridá smotana, vôbec to nie je na škodu. Naopak. Ja osobne mám pocit, že jeho chuti ešte kúsok pridá.

Tento uhorkový šalát so smotanou patrí ku Slovensku naozaj dokonale. Spája v sebe to také naše typické. Je aj trošku zdravý, ale aj trošku nezdravý. Uhorka je rozhodne to prvé a smotana zase ten druhý prípad.

Šalát jednoduchý na príparu a chuťovo určite nesklame. Má mnoho rôznych variácií. Dá sa pripraviť aj s kôprom, ktorý určite nič nepokazí, s octom, aj bez octu, alebo len so soľou.

Hoci ide o veľmi jednoduchý šalát, možností na jeho prípravu je nesmierne množstvo. Dnes sme pre vás pripravili tento recept a veríme, že vám bude chutiť. Vyskúšajte aj klasický recept na vajíčkový šalát. Alebo aj klasický Cézar šalát.

Ingrediencie na uhorkový šalát so smotanou

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na uhorkový šalát

  1. Umyté a ošúpané uhorky si nakrájame na strúhadle alebo nožom na tenké kolieska.


     
  2. Pripravíme si smotanovú zálievku. V miske si zmiešame 200 ml kyslej smotany, 2 strúčiky cesnaku, kávovú lyžičku octu, lyžičku soli a lyžičku práškového cukru. Poriadne vymiešame.


     
  3. Zálievku pridáme do uhoriek, poriadne opäť premiešame a necháme odstáť v chladničke.


     
  4. Hotový uhorkový šalát so smotanou podávame ako prílohu k hlavnému jedlu, alebo pokojne ako šalátovú misu aj samostatne.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš recept na paradajkový šalát s cibuľou, alebo ten na cuketový šalát.