LONDÝN. Prvé dieťa britského princa Harryho a jeho manželky Meghan sa narodilo v pondelok ráno, a je to chlapec, píše agentúra AFP. Vojvodkyňa zo Sussexu začala rodiť v skorých ranných hodinách, pričom pri pôrode bol prítomný aj jej manžel Harry.

Samotný Harry (34) pre médiá povedal, že Meghan (37) aj jeho prvorodený syn sú v dobrom stave. Dodal, že aj s manželkou sú z narodenia potomka "úplne nadšení", pričom ešte len uvažujú, aké mu vyberú meno, informuje spravodajská stanica BBC.

 

Prečítajte si

Princ Harry a Briti sú nadšení z malého princa

 

Meghan zvládla pôrod 

 Vojvoda zo Sussexu tiež uviedol, že jeho prvorodený syn sa s príchodom na svet "máličko oneskoril". Dodal, že prítomnosť pri pôrode bola preňho "tou najúžasnejšou skúsenosťou". Vyjadril tiež obdiv voči všetkým ženám za to, čo dokážu, a zároveň aj hrdosť na vlastnú manželku. 

Očakáva sa, že pár predstaví syna verejnosti v nasledovných dňoch. Samotný Harry uviedol, že pred verejnosť by mal znovu predstúpiť o dva dni, "takže každý bude môcť dieťa vidieť". 

Chlapec sa narodil v pondelok o 5.26 h miestneho času (7.26 h SELČ), pričom vážil 3,26 kilogramov, informoval v oficiálnom vyhlásení Buckinghamský palác. Dodal, že z jeho príchodu na svet je nadšená celá kráľovská rodina. 


Bývalá americká herečka a humanitárna pracovníčka Meghan Markleová a princ Harry sa zosobášili v máji.

 

 

Meghan a Harry ešte nevedia meno

Ich prvé dieťa je ôsmym pravnúčaťom britskej kráľovnej Alžbety II. a tiež siedmym v nástupníckej línii na britský trón. Harry a Meghan si pohlavie potomka, ktorý bude zrejme mať dvojité britsko-americké občianstvo, neželali vedieť vopred. 

Vojvodovi a vojvodkyni zo Sussexu už pogratulovali k prvorodenému potomkovi poprední britskí politickí lídri vrátane premiérky Theresy Mayovej, šéfa britskej Labouristickej strany Jeremyho Corbyna či škótskej premiérky Nicoly Sturgeonovej, informuje BBC. "Lásku, šťastie, a zdravie," páru zaprial aj arcibiskup z Canterbury Justin Welby, ktorý Meghan a Harryho vlani sobášil.